فارس/ در پي حمله گروه تروريستي بوکوحرام به يک کاروان نظامي در ايالت «بورنو» در شمال شرق نيجريه، 15 سرباز و چهار نيروي ويژه کشته و چند تن ديگر زخمي شدند.


به گزارش خبرگزاري «آناتولي» ترکيه، تروريست‌ها به يک کاروان نظمي در منطقه درياچه چاد حمله کردند و ۱۵ سرباز و چهار عضو نيروي ويژه مشترک را کشتند.  

«محمد يريما» سخنگوي ارتش در بيانيه‌اي اعلام کرد چند سرباز هم در اين حمله زخمي شدند.

روز پنجشنبه، مشاور امنيت ملي نيجريه گفت که اين کشور با اين گروه تروريستي مذاکره نخواهد کرد و دولت مذاکره را وسيله‌اي براي مقابله با وخيم‌تر شدن شرايط امنيتي در اين کشور نمي‌داند.

بوکوحرام در سال ۲۰۰۹ شورشي خونين را شمال شرق نيجريه به راه انداخت که بعدها اقدامات وحشيانه خود را به کشورهاي همسايه از جمله نيجر، چاد و کامرون هم گسترش داد. بنابر گزارش دفتر هماهنگي امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، در پي يک دهه اقدامات تروريستي بوکوحرام در نيجريه، بيش از ۳۰ هزار نفر کشته و حدود سه ميليون نفر آواره شده‌اند.

بر اساس آژانس پناهندگان سازمان ملل، خشونت، زندگي ۲۶ ميليون نفر را در منطقه درياچه چاد متاثر کرده و دو ميليون و ۶۰۰ هزار نفر ديگر را آواره کرده است.

پيشتر يک سخنگوي پليس در نيجريه از حمله بامداد جمعه مردان مسلح به کالجي در اين کشور و آتش گشودن و ربوده شدن تعداد نامشخصي از دانش‌آموزان خبر داد.

اين سومين آدم‌ربايي جمعي از مراکز آموزشي در شمال نيجريه از ابتداي سال ميلادي جاري بوده است.

تروريست‌هاي بوکوحرام در سال ۲۰۱۵ هم با حمله به يک مدرسه در «چيهوک» ايالت بورنو بيش از ۲۷۰ دختر دانش آموز را ربودند. از آن سال تاکنون تنها ۱۶۴ دختر ربوده شده نجات يافتند يا آزاد شدند؛ اما از سرنوشت ۱۱۲ تن ديگر از آنها هنوز خبري در دست نيست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar