فارس/ نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در مصاحبه با کانال ۱۳ اين رژيم اعلام کرد که دليل لغو سفر هفته گذشته او به امارات متحده عربي، تهديد حملات انصارالله يمن بود.
در ادامه اظهارنظرهاي مقام‌هاي رژيم صهيونيستي درباره چرايي لغو سفر بنيامين نتانياهو به ابوظبي، نخست وزير رژيم اشغالگر قدس خبر داد که از ترس حملات موشکي يمني‌ها اين سفر لغو شده است.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، بنيامين نتانياهو نخست‌وزير رژيم صهيونيستي اعلام کرد هفته گذشته به خاطر تهديد موشکي يمني‌ها از پرواز او به مقصد امارات متحده عربي از طريق حريم هوايي عربستان سعودي ممانعت به عمل آمد.

طبق اين گزارش، نتانياهو در مصاحبه روز شنبه با کانال 13 تلويزيون اين رژيم  اعلام کرد که سفر هفته گذشته به امارات متحده عربي را به دليل اختلاف با اردن لغو کرد چرا که اردن به طور موقت حريم هوايي خود را به روي پرواز هواپيماي او بست.

به گفته او به دنبال بسته شدن حريم هوايي اردن، يک مسير ديگر و جنوبي تر براي سفر به امارات متحده عربي وجود داشت اما آن مسير مشکلات خاص خودش را داشت.

نتانياهو با اشاره تلويحي به حمله موشکي يمني‌ها به متجاوزان عربستان سعودي تصريح کرد: «در آسمان عربستان سعودي هفته گذشته مشکلاتي وجود داشت».

آسوشيتدپرس نوشت: «نتانياهو توضيح بيشتري (درباره اينکه منظور او از وجود مشکل در آسمان عربستان سعودي چه بوده) ارائه نکرد و همچنين نگفت که آيا هواپيماي او هدف (تهديد موشکي) حوثي‌هاي مورد پيشتيباني ايران قرار داشت يا نه».

هفته گذشته نيروهاي انصارالله و ارتش يمن در واکنش به ادامه تجاوزات عربستان سعودي  با استفاده از موشک و پهپاد به يکي از بنادر نفتي حمله کردند که اين حمله باعث توقف پروازهاي فرودگاه بين‌المللي «جده» شد.

نتانياهو قرار بود روز پنجشنبه هفته گذشته با سفر به امارات متحده عربي با محمد بن زايد ولي‌عهد ابوظبي ديدار کند.

طبق گزارش آسوشيتدپرس، نتانياهو اميدوار بود که با انجام سفر به ابوظبي و ديدار با بن زايد به عنوان ابزاري براي پيروزي در انتخابات پارلماني ۲۳ مارس (سوم فروردين ۱۴۰۰) در فلسطين اشغالي استفاده کند.

پس از انتشار اخباري درباره جلوگيري از ورود ولي‌عهد اردن به مسجد الاقصي و همزماني اين اقدام با لغو سفر نخست‌وزير رژيم صهيونيستي به امارات، «ايمن الصفدي» وزير خارجه اردن درباره علت لغو سفر نتانياهو رسماً توضيح داد.

وزير خارجه اردن گفت: ولي‌عهد ‌مي‌خواست براي اداي نماز در شب معراج به مسجد الاقصي برود. هماهنگي‌ها را با اسرائيل انجام داديم. در لحظه پاياني اسرائيل از توافق عقب نشست و تلاش کرد اقداماتي را تحميل کند که باعث محدوديت بيشتر اهالي قدس در آن شب مقدس شود. ولي‌عهد تصميم گرفت اين سفر را پيش نبرند. (جزئيات بيشتر)

تا قبل از اظهارنظر مقام‌هاي اردني، برخي رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي به نقل از مقام‌ها ادعا کرده بودند که کسالت همسر نتانياهو از ناحيه آپانديس، عامل تعليق سفر او به ابوظبي بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar