مهر/ منابع خبري از حمله هوايي به شهري در جنوب ليبي خبر دادند اما درباره اينکه چه طرفي اين حمله را انجام داده است اخبار ضد و نقيضي مخابره کردند.

خبرنگار شبکه الجزيره در ليبي گزارش داد: منزلي در شمال شهر اوباري در جنوب ليبي هدف حمله هوايي قرار گرفته است اما گزارشي از ورود مجروحان به بيمارستان در نتيجه اين حمله هوايي مخابره نشده است.
الجزيره اعلام کرد: منابع محلي گزارش دادند که قبل از حمله تحرکات افراد مسلح مشاهده شده بود. آسمان اين منطقه چند روز قبل شاهد تحرک گسترده پهپادها بود.
يک منبع محلي در شهر اوباري در جنوب ليبي گفت: مرکز اين شهر بامداد امروز ۴ بار مورد حمله پهپادي قرار گرفت. به احتمال زياد حملات فوق توسط فرماندهي نيروهاي آمريکا در آفريقا «آفريکوم» انجام شده است.
الجزيره گزارش داد: اين در حالي است که يک منبع نظامي در اوباري اعلام کرد که نيروي هوايي ليبي بامداد امروز حملاتي انجام داده است.
اوباري در ۹۶۴ کيلومتري جنوب طرابلس ليبي واقع شده است و دومين شهر بزرگ در جنوب ليبي پس از سبها محسوب مي شود و بيشتر ساکنان آنرا طوارق تشکيل مي دهند. در آن ميدان نفتي الشراره بزرگترين ميدان نفتي ليبي قرار دارد و تحت کنترل نيروهاي خليفه حفتر است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar