فارس/ «آنتوني فائوچي» مدير موسسه ملي بيماري‌هاي عفوني و آلرژي آمريکا روز يکشنبه ابراز اميدواري کرد که «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا از طرفدارانش بخواهد تا واکسن کرونا بزنند و تاکيد کرد که محدوديت‌هاي مربوط به همه‌گيري نبايد پيش از موعد برداشته شود.

بر اساس نظرسنجي که هفته پيش توسط پي‌بي‌اس/ان‌پي‌آر/ماريست منتشر شده نيمي از کساني که خود را طرفدار جمهوري‌خواهان معرفي کرده‌اند گفته‌اند که قصد ندارند تا واکسن کرونا بزنند.
فائوچي که با ان‌بي‌سي مصاحبه مي‌کرد، در پاسخ به سوالي در اين باره که آيا ترامپ بايد با به طور مستقيم با طرفدارانش در اين باره صحبت کند، گفت: «اميدوارم وي اين کار را انجام دهد چون عددي که شما اعلام کرديد بسيار پريشان کننده است».
وي ادامه داد: «اين تعداد زياد از گروه خاصي از مردم که تنها به دلايل سياسي نمي‌خواهند واکسن بزنند هيچ معنايي ندارد».
اين در حالي است که «باراک اوباما»، «جورج بوش»، «بيل کلينتون» و «جيمي کارتر» رؤساي جمهور سابق آمريکا قصد دارند با حضور در عموم مردم هر دو دوز واکسن کرونا را دريافت کنند اما ترامپ تا کنون هيچگونه اظهارنظري در اين باره نکرده است.
وضعيت شيوع ويروس کرونا در آمريکا وخيم‌تر شده و مقايسه جديدترين آمار دانشگاه جان هاپکينز با آمار يک روز قبل اين مرکز نشان مي‌دهد، شمار مبتلايان به کرونا و شمار قربانيان اين ويروس ناشناخته در آمريکا مجدداً افزايش داشته است.
وضعيت شيوع کرونا در ايالات کرونا در آمريکا نگراني‌هايي را در ميان مقام‌هاي بهداشت اين کشور برانگيخته است و اخيراً  آنتوني فائوچي تصريح کرد که همه‌گيري ويروس کرونا شرايط وحشتناکي را در اين کشور ايجاد کرده است.
از طرف ديگر، «جو بايدن» رئيس‌جمهور آمريکا طي روزهاي اخير به مناسبت نخستين سالگرد فرارسيدن تعطيلي کسب و کارها در کشورش به مناسبت شيوع ويروس کرونا اعلام کرد که تلفات کرونا در آمريکا از مجموع تلفاتمان در ۳ جنگ بيشتر است.
مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري‌هاي در آمريکا نيز اخيراً گزارش کرد که شيوع ويروس کرونا، سال ۲۰۲۰ را به مرگبارترين سال ثبت شده در کل تاريخ اين کشور تبديل کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar