ايسنا/ طالبان مخالفت با طرح صلحي که آمريکا اخيرا پيشنهاد کرده را تکذيب کرد. در اين راستا کميته صلح افغانستان نيز گفت، ديدگاه آمريکا را بررسي مي‌کند.

به گزارش سايت شبکه الجزيره، سخنگوي دفتر سياسي طالبان امروز، يکشنبه صحت گزارش‌ها مبني بر مخالفات اين گروه با طرح‌ آمريکايي که اخيرا جزئيات آن را دريافت کرده، تکذيب کرد.
اين سخنگو گفت، رهبران طالبان همچنان در حال بررسي طرح صلح آمريکا درباره افغانستان هستند.
اين در حالي است که اشرف غني، رئيس‌جمهوري افغانستان گفت، ادامه مسير خشونت از سوي طالبان نشان مي‌دهد که آن در راه حل مسالمت‌آميز جدي نيست و فرصت صلح را از بين مي‌برد.
کميته صلح افغانستان نيز گفت، ديدگاه آمريکا را بررسي مي‌کند؛ طرحي که گفته مي‌شود تلاشي ديپلماتيک براي پايان دادن به جنگ در اين کشور است.
اين کميته افزود، نشست‌هايي در سطح رهبران برخي احزاب سياسي و مسؤولان ارشد دولت براي بررسي پيش‌نويس طرح آمريکا که زلماي خليل‌زاد،‌ فرستاده ويژه آمريکا در امور صلح افغانستان مطرح کرده بود، برگزار کرده است.
اين کميته تاکيد کرد، در اين نشست‌ها بر لزوم تسريع در روند مذاکرات بين طرف‌هاي افغان و تقويت توافق ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي به منظور صلح تاکيد شد.
حاضران در اين نشست‌ها همچنين خواستار لزوم اعلام آتش‌بس و پايان خشونت و تضمين صلح دائمي شدند که به جنگ در کشور پايان دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar