فارس/ عربستان سعودي مي‌گويد که 241 شهروند و ساکن اين کشور از جمله کارمنداني از پنج وزارتخانه‌هاي سعودي را به اتهام مشارکت در پرونده‌هاي فساد بازداشت کرده است.

 سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودي اعلام کرد که اخيرا ۲۴۱ شهروند و ساکن عربستان سعودي از جمله کارمنداني از وزارتخانه‌هاي کشور، بهداشت، آموزش و پرورش، امور شهر و روستا، مسکن، منابع انساني و توسعه اجتماعي و همچنين از گمرک و موسسه پست را به دليل مشارکت در پرونده‌هاي فساد بازداشت کرده است.

به گزارش پايگاه خبري اسپوتنيک، اين سازمان طي بيانيه‌اي که در توييتر منتشر کرد، گفت که افراد بازداشتي متهم به رشوه خواري، سوء استفاده از نفوذ کاري، کلاهبرداري و سوء استفاده از قدرت بودند و مراحل قانوني عليه آنها در حال آماده سازي براي ارائه به مراجع قضايي است.

سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودي از شهروندان خواست که هرگونه سوء ظن به فساد مالي و اداري را به منظور محافظت و نگهداري  بيت المال گزارش دهند.

اين سازمان طي سال‌هاي گذشته ده ها مقام سعودي را بازداشت و به پرونده‌هاي مختلف فساد متهم کرده است.

در ژانويه گذشته رسانه‌ها گزارش دادند که سازمان نظارت و مبارزه با فساد سعودي يک شبکه فساد را کشف کرده است که موفق شده بود ميلياردها ريال به خارج از عربستان سعودي قاچاق کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar