ايرنا/ «رووين ريولين» رئيس رژيم صهيونيستي روز سه شنبه همزمان با برگزاري انتخابات پارلماني در اين رژيم، اعتراف کرد که برگزاري چهار انتخابات طي دو سال «اعتماد عمومي به روند دموکراتيک را تضعيف مي کند.»

به گزارش «فلسطين اليوم» ريولين هنگام انداختن راي خود به صندوق نسبت به وضعيت اين رژيم ابراز نگراني کرد. هرچند او گفت که «با وجود همه دشواري ها در شرايط فعلي انتخابات کنست (پارلمان) اوج دموکراسي ما است.»
انتخابات پارلماني (کنست) در رژيم صهيونيستي  امروز سه شنبه برگزار شد.
اين چهارمين بار طي دو سال اخير است که در رژيم صهيونيستي انتخابات برگزار مي شود. ائتلاف هاي شکننده احزاب حاکم مهمترين دليل کوتاه شدن عمر کابينه هاي اخير بوده است.
حزب راستگراي  ليکود به رهبري «بنيامين نتانياهو» و حزب «يش عتيد» به رهبري «يعير ليپيد» که به داشتن رويکرد ميانه رو معروف است، رقابت اصلي در اين انتخابات را در دست دارند. 
چنانچه هر يک از اين دو حزب بتواند با احزاب همسو، ائتلاف اکثريت را تشکيل دهد، مي تواند رهبري کابينه آينده را در دست داشته باشد.
به گزارش رسانه هاي اسرائيلي، نتانياهو با حضور در محل راي گيري با اشاره به اينکه حزب او نياز به دو کرسي اضافي براي تشکيل يک دولت راستگراي با ثبات دارد ابراز اميدواري کرد که اين آخرين انتخابات پارلماني خواهد بود.
از سوي ديگر «يعير لاپيد» اپوزيسيون و رئيس حزب يش عتيد (آينده اي هست) رژيم صهيونيستي قبل از راي دادن گفت که اين انتخابات ممکن است دولت تاريکي را به وجود آورد.
انتخابات پارلماني (کنست) رژيم صهيونيستي از ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه به وقت فلسطين اشغالي آغاز شد.
طبق آخرين خبر از کميته انتخابات رژيم صهيونيستي، از آغاز راي گيري انتخابات امروز تاکنون ميزان مشارکت راي دهندگان ۲۵.۴ درصد اعلام شده  که ۲.۲ درصد کمتر از انتخابات قبلي است.
رئيس کميته مرکزي انتخابات رژيم صهيونيستي تصريح کرد که نتايج رسمي تا روز جمعه اعلام نمي شود و اين به دليل عوارضي است که همه گيري کرونا بر روند انتخابات تحميل کرده است.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar