ايسنا/ وزير خارجه فرانسه به مقامات لبنان گفت، براي تشکيل دولت جديد دست از لجباري عمدي بکشند.

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، ژانو ايو لودريان، وزير خارجه فرانسه در تماس تلفني با ميشل عون، رئيس جمهوري لبنان و چند تن ديگر از مقامات ارشد اين کشور از تعطيلي مذاکرات درباره تشکيل دولت جديد انتقاد کرد.

وي در اين گفتگوها به ميشل عون، نبيه بري، رئيس پارلمان لبنان و سعد حريري، نخست وزير مکلف اين کشور گفت، به منظور برون رفت از بحران سياسي که گريبانگير لبنان شده است، تعطيلي عامدانه مذاکرات پيرامون تشکيل دولت بايد فورا پايان يابد.

لودريان انسداد کامل چند ماهه مذاکرات درباره تشکيل دولت لبنان را که سبب تداوم بحران اقتصادي، اجتماعي، انساني و سياسي در اين کشور شده مورد انتقاد قرار داد؛ بحراني که ملت لبنان هر روز بهاي آن را مي پردازند.

وي گفت، گروه هاي سياسي لبنان مسئول قرار گرفتن کشور در اين تنگنا و تداوم تنش‌هاي خطرناک غير ضروري هستند و اين مسووليت تمامي گروههاي سياسي لبنان که درباره کشور و مردمشان در مقابل رئيس جمهوري فرانسه متعهد شده‌اند، است.

لودريان گفت، خواستار توقف لجبازي عامدانه و اينکه عده اي با تعيين شروط غيرممکن دست به اين لجاجت مي زنند و مانع حل بحران مي‌ شوند، است.

وزير خارجه فرانسه اظهار کرد، هدف خارج کردن لبنان از بحران و رسيدن به راه حل تشکيل دولتي با کفايت و آماده به کار در راستاي منافع عمومي است تا اصلاحات مورد درخواست همه را اجرايي کند.

لودريان قبلا گفته بود، اتحاديه اروپا پس از هفت ماه رکود در حالي که لبنان در حال فروپاشي است نمي تواند بي تفاوت بماند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar