تسنيم/ گروه طالبان اعلام کرد که يک مرکز مهم نيروهاي امنيتي افغانستان در ولايت خوست را هدف حملات راکتي قرار داده است.
«ذبيح الله مجاهد» سخنگوي طالبان اعلام کرد که يک مرکز مهم نيروهاي امنيتي افغانستان در ولايت خوست را هدف حملات راکتي اين گروه قرار گرفته است.
وي مدعي شد که اين حمله به نيروهاي «کي.اف.پي» که در فرودگاه کهنه ولايت خوست انجام شد.
گفتني است که نيروهاي نظامي «کي.اف.پي» تحت حمايت سازمان اطلاعا مرکزي آمريکا (سيا) قرار دارند.
مجاهد به اطلاعات روز نيز گفت که راکت‌ها اين گروه به اهدف مشخصي اصابت کرده است و به نيروهاي امنيتي دولت تلفات و خسارات زيادي وارد شده است.
از سوي ديگر، فرماندهي پليس ولايت خوست گفته است که راکت‌هاي طالبان دورتر از نيروهاي کي.اف.پي و به خانه‌هاي مسکوني اصابت کرده است.
حمله طالبان عصر روز گذشته انجام شد که جزئيات بيشتري درباره آن اعلام نشده است.
از سوي ديگر، برخي منابع نزديک به طالبان گفته‌اند که حملات اين گروه در خوست در پاسخ به حملات نيروهاي دولتي به غيرنظاميان در اين ولايت انجام شده است.
رئيس پارلمان افغانستان دو روز قبل نيز از کميسيون امنيت داخلي اين مجلس خواست تا حمله نيروهاي دولتي به غيرنظاميان در ولايت خوست در شرق اين کشور را بررسي کند.
ذبيح الله مجاهد» سخنگوي طالبان نيز پيش‌تر گفته بود که نيروهاي دولتي در شهرستان صبري در ولايت خوست خانه‌هاي مردم را هدف قرار داده‌اند و حاضر است تا زمينه حضور رسانه‌ها را فراهم کند.
وي در بيانيه‌اي اظهارداشت که حمله نيروهاي دولتي با پشتيباني هوايي نظاميان خارجي در ولايت خوست، ده‌ها خانه و مغازه را ويران کرده است.
سخنگوي طالبان همچنين گفته بود که نهادهاي حقوق بشري بايد موضع خود را در برابر چنين حملات و کشتارهايي مشخص کنند و مسئوليت خود را انجام دهند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar