نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
بین الملل

۳ کشته و زخمی در تیراندازی ویرجینیای آمریکا

منبع
مهر
بروزرسانی
۳ کشته و زخمی در تیراندازی ویرجینیای آمریکا

مهر/ پليس آمريکا امروز اعلام کرد که بر اثر وقوع تيراندازي در ايالت ويرجينيا، يک نفر کشته و ۲ تَن زخمي شدند.

به گزارش شبکه تلويزيوني سي‌ان‌ان، در حادثه تيراندازي در ايالت ويرجينيا در آمريکا يک نفر کشته و ۲ تن ديگر زخمي شدند.
پليس آمريکا امروز يکشنبه در اين خصوص اعلام کرد: اين حادثه نيمه شب گذشته در شهر «ويرجينيا بيچ» (Virginia Beach) واقع در ايالت ويرجينيا روي داده است.
به گزارش سي‌ان‌ان، پليس در اين باره اعلام کرد که حال ۲ زخمي اين حادثه وخيم است.
بر اساس اعلام پليس آمريکا، تا کنون اطلاعاتي درباره ضارب يا ضاربين اين حادثه در دست نيست؛ اما تحقيقات پيرامون آن آغاز شده است.
اين در حاليست که در حادثه تيراندازي مشابهي در ايالت آلاباماي آمريکا نيز پيشتر اعلام شد که ۵ نفر زخمي شده اند.
پليس ايالت آلاباما در اين خصوص اعلام کرد که حادثه در شهر «توسکالوسا» (Tuscaloosa) روي داده است.
همچنين، ديروز نيز اعلام شده بود که دست‌کم ۳ نفر بر اثر تيراندازي در منطقه «پرنس جورج» ايالت مريلند آمريکا جان خود را از دست داده اند.
در حساب توئيتري پليس منطقه «پرنس جورج» آمده بود: هنگام گشت زني افسران، صداي تيراندازي شنيده شد ... ماموران شروع به بررسي منطقه کردند و ۳ بزرگسال را پيدا کردند - دو مَرد داخل ماشين و يک زن در کنار ماشين - که زخمي شده بود. همگي آنها در دم جان باختند.
در حالي که روزانه خبرهاي متعددي در خصوص تيراندازي در آمريکا و آمار بالاي جان باختگان در اين حوادث منتشر مي‌شود؛ اما لابي قدرتمند سلاح در آمريکا اجازه نمي‌دهد که قانوني در خصوص اعمال محدوديت براي در اختيار داشتن سلاح در اين کشور تصويب شود.
در دسترس بودن سلاح گرم در آمريکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه‌ها سبب شده تا اغلب مردم سلاح گرم در اختيار داشته باشند به همين دليل آمار قتل در اين کشور با استفاده از سلاح گرم بسيار بالا است.
اين وضعيت رفته رفته تبديل به يک بحران شده به طوري که تيراندازي در آمريکا به سوي مردم بي دفاع تبديل به موضوعي هميشگي شده و سالانه هزاران نفر در اين کشور بر اثر اصابت گلوله کشته مي‌شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره