فارس/ در حالي که نظرسنجي‌ها پيش از برگزاري چهارمين انتخابات سراسري در فلسطين اشغالي طي دو سال اخير، نشان داده بود بحران سياسي در رژيم صهيونيستي ادامه پيدا مي‌کند، «رؤُوين ريولين» رئيس اين رژيم نيز به اين مسئله اذعان کرد.

ريولين امروز (دوشنبه) با سران سيزده حزب سياسي اين رژيم ديدار کرد از آنها گزينه مد نظرشان براي مأمور تشکيل کابينه را جويا شود.
به نوشته وبگاه «تايمز اسرائيل»، ريولين بعد از اين رايزني‌ها گفت: «در حال حاضر، هيچ راهي براي تشکيل کابينه نمي‌بينم... بعد از چهار انتخابات، بازهم دموکراسي به‌جايي نرسيد!».
بر اساس اين گزارش، وي سپس به اين موضوع نيز اشاره کرد که روند دادرسي پرونده‌هاي فساد «بنيامين نتانياهو» نخست‌وزير فعلي اسرائيل مي‌تواند در تصميم‌گيري او براي انتخاب مأمور تشکيل کابينه اثر بگذارد.
در جلسه امروز احزاب صهيونيستي با ريولين، دو حزب يش‌عتيد و آبي‌سفيد «يائير لاپيد» را به عنوان گزينه مورد نظر خود براي نخست‌وزيري معرفي کردند. حزب يامينا، نفتالي بنت را و حزب ليکود نيز نتانياهو را اعلام کردند.
اين در حالي است که پيشتر گزارش شده بود احزاب يش‌عتيد و يامينا براي کابينه گردشي لاپيد-نتانياهو به توافق رسيده بودند؛ به‌نحوي که بنت ابتدا نخست‌وزير باشد و بعد از نيمي از دوره کابينه، لاپيد نخست‌وزير شود.
همزمان با برگزاري اين جلسه، نتانياهو نيز براي سومين بار در محکمه رسيدگي به پرونده‌هاي فساد خود حاضر شد تا اين بار اظهارات شاهدان دعوت شده به دادگاه عليه خود را بشنود.
«ليات بن‌آري» معاون دادستان کل اسرائيل، طي اظهاراتي سي دقيقه‌اي در توضيح اتهامات نتانياهو گفت: «نتانياهو در ارتشاء دست داشته است. ما براي اثبات آن فايل‌هاي صوتي و متني در اختيار داريم. نتانياهو از قدرت خود سوءاستفاده کرد تا در هماهنگي با خروجي‌هاي رسانه‌اي مرکزي، منافع شخصي‌اش را بهبود بخشد».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar