اعتماد/ شماري از خطرناک‌ترين زنان گروه تروريستي داعش که در بازداشت جريان‌هاي مخالف خود در اردوگاهي در شمال شرق سوريه نگهداري مي‌‌شوند، در اقدامي هماهنگ با پوشيدن لباس‌هاي متفاوت و کشف حجاب ادعا مي‌‌کنند از فرهنگ داعشي منفک شده و در صدد بازگشت به فرهنگ غربي هستند.

خطرناک‌ترين زنان داعش که در اردوگاه‌هاي مختلف نگهداري مي‌‌شوند ظاهراً تنها راه بازگشت به موطن‌شان را در نشان دادن تحول فرهنگي خود که با کشف حجاب و بازگشت به فرهنگ غربي نمود مي‌يابد، يافته‌اند.
اين زنان که تباري اروپايي و غربي دارند در گفت‌وگويي که اخيراً با روزنامه اسپانيايي «ال‌پاييس» انجام دادند نه تنها نقاب به چهره نداشتند بلکه بدون روسري و با لباس‌هاي غربي در مقابل دوربين اين روزنامه ظاهر شدند.
به نوشته اين روزنامه، زنان مزبور با آرايش‌هاي غربي در مقابل خبرنگار حاضر شده و اعلام کردند که به موسيقي گوش مي‌دهند و آنچه را که دولت داعش ممنوع کرده بود مجدداً از سر گرفته‌اند.
يکي از زنان «ايميلي کانيگ» نام دارد؛ اسم اين زن فرانسوي‌تبار جزو ليست خطرناک‌ترين تروريست‌ها در سازمان ملل متحد به ثبت رسيده است.
همچنين شميمه بيگم معروف به عروس داعش نيز که پيش از اين کشورش تابعيت او را باطل کرده بود با اين شکل و شمايل در اردوگاه محل نگهداري خود رفت‌و‌آمد مي‌کند.
برخي از کارشناسان امور تروريسم بر اين باورند که اين تحول عظيم در رفتار تروريست‌هاي داعش صرفاً يک راهبرد مقطعي براي خروج از بازداشتگاه‌هاي خود و جلب توجه افکار عمومي است.
به اعتقاد کارشناسان، اين يکي از حربه‌هاي وکلاي زنان نامبرده است تا از اين طريق کشورهاي متبوع‌شان را متقاعد به بازگرداندن آنان کنند.
با اين حال اين ۶ زن که در ميان اردوگاه محل نگهداري داعشي‌ها با سر و وضع غربي رفت‌وآمد مي‌‌کنند گفته‌اند در صورت بازگشت به موطن خويش آمادگي تحمل تبعات جنايي اقدامات سابق خود را دارند.
در بخش ديگري از گزارش اين روزنامه اسپانيايي آمده است: وداد زن ۳۴ساله آلماني‌تبار موهاي خود را رنگ کرده و با لباس جين در اردوگاه رفت‌وآمد مي‌‌کند. او روز ۸ مارس، همزمان با روز جهاني زن، حجاب خود را از سر برداشته است.
او که مادر چهار فرزند از ۲ تروريست داعشي است تاکيد مي‌‌کند قصد دارد زندگي خود را به اين شکل ادامه دهد.
از سويي شميمه بيگم ۲۱ساله که ظاهراً پرچمدار اين رويکرد است ادعا مي‌‌کند از يک سال پيش ديگر از حجاب و نقاب استفاده نمي‌کند.
شميمه که از ۱۵سالگي به گروه داعش پيوسته مدعي است اين رفتار او با واکنش شديد و سرکوب‌گرانه ديگر زنان داعش حاضر در اين اردوگاه که تحت حاکميت نيروهاي کرد سوري متحد آمريکاست مواجه شد.
اين زنان که به اشکال مختلفي از خانه‌هاي خود فرار کرده و به داعش پيوسته بودند اکنون ادعا مي‌‌کنند که فريب تبليغات داعش را خورده‌اند.
آنان همچنين مي‌گويند خود نيز قربانيان داعش هستند و دست داشتن در جناياتي را که اين گروه تروريستي طي پنج سال در حق زنان و کودکان سوري و عراقي مرتکب شده بود نفي مي‌‌کنند.
اين زنان اکنون ادعا مي‌‌کنند بعد از کشف حجاب امنيت جاني ندارند و ديگر زنان داعشي اردوگاه تهديدشان کرده‌اند که آنان را زنده به آتش خواهند کشيد و حتي چندين بار با سنگ به آنها حمله شده است!

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar