تسنيم/ در پي تيراندازي نيروهاي امنيتي و ارتش به سوي معترضان عليه کودتاي نظاميان در ميانمار حداقل ۵ نفر ديگر کشته شدند.

به گزارش رويترز، رسانه هاي خبري اعلام کردند در تازه ترين اعتراضات خونين در ميانمار حداقل 5 معترض ديگر با شليک نيروهاي امنيتي و ارتش جان خود را از دست دادند. در اين تيراندازي ها چندين نفر نيز زخمي شدند.
بر اساس آمارهاي يک گروه حقوق بشري تاکنون بيش از 580 نفر در اعتراضات ميانمار کشته شده اند. اين اعتراضات پس از کودتاي نظامي اول فوريه آغاز شده و همچنان ادامه داشته است.
ارتش و نيروهاي امنيتي نيز با استفاده از خشونت و نيروي مرگبار، اين اعتراضات را سرکوب کرده‌اند.
نيروهاي امنيتي روز چهارشنبه به سوي معترضان در شهر "کيل" واقع در شمال غرب ميانمار آتش گشودند. 2 رسانه خبري ميانماري تعداد کشته شدگان را حداقل 5 نفر اعلام کرده اند.
ميانمار از اول فوريه تاکنون که دولت منتخب آنگ سان سوچي با کودتاي نظامي فرماندهان ارتش، سرنگون شد، با اعتراضات و ناآرامي هاي روزانه روبرو شده است.
معترضان خواستار آزادي آنگ سان سوچي و ساير فعالان سياسي و احترام به نتايج انتخابات نوامبر شده اند. ارتش ميانمار نتايج انتخابات نوامبر را رد کرده است.
ارتش ميانمار اعلام کرده است که مانع از برپايي اعتراضات نشده ولي اجازه نخواهد داد تا معترضان، ثبات کشور را تهديد کنند.
آمريکا و برخي کشورهاي غربي تاکنون تحريم هاي محدودي را عليه ارتش ميانمار اعمال کرده اند و توماس اندروز گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در ميانمار نيز خواستار تحريم تسليحاتي بين‌المللي اين کشور و تحريم هاي اقتصادي هدفمند شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar