ايسنا/ وزير دفاع انگليس تاکيد کرد که لندن بايد با آنچه "گروه‌هاي مزدور" روسيه ناميد، مقابله کند چرا که تصاوير اطلاعاتي نشان مي‌دهند که ولاديمير پوتين در حال تامين تانک و هواپيما براي "ارتش خصوصي" خود است.

بن والاس، وزير دفاع انگليس در مصاحبه با ديلي تلگراف گفت، گروه مزدور "روسي" موسوم به "واگنر" که به دست مردي با عنوان "آشپز پوتين" اداره مي‌شود، نشان مي‌دهد که جنگ مدرن تا چه حد سريع در حال تغيير است. 
اظهارات وزير دفاع انگليس در حالي مطرح مي‌شود که به تازگي تصاوير اطلاعاتي محرمانه که از طبقه‌بندي خارج شدند، نشان دادند که گروه واگنر ظاهرا از تجهيزات ارتش روسيه در ليبي استفاده مي‌کنند و اين نشان‌دهنده آن است که آنها بخشي از "ارتش کرملين" هستند.
کارشناسان امنيتي معتقدند که گروه واگنر از طريق حمايت از نظام‌هاي ضعيف يا غيرقانوني، اغلب با حمايت نظامي مستقيم ارتش روسيه، براي انعطاف‌پذيري قدرت نظامي مسکو استفاده مي‌شوند. اين گروه به ويژه در سوريه، ليبي و سراسر آفريقاي جنوب صحرا فعال هستند، جايي که کمک مسلحانه با دسترسي به منابع انرژي، طلا و ديگر فلزات گرانبها پاسخ داده مي‌شود.
بن والاس همچنين گفت: اين ساز و برگها که اکنون بسيار آشکار از سوي نظاميان آموزش ديده و با منابع مالي خوب پشتيباني ميشوند، قضيه پيچيده اي براي نيروهاي مسلح غرب است. انگليس و ديگر متحدان بايد براي چالش گروه هاي مزدور و ارتقاي مقاومت در مقابل نفوذهاي مخرب آنها آماده باشند.
او افزود: فضايي که آنها در آن فعاليت مي‌کنند، بايد به چالش کشيده شود، در غير اينصورت نيروهاي مسلح خصوصي که از قوانين بين‌المللي ناظر بر ارتش‌ها رها هستند، براي اجراي عملي غير قابل مجازات به نيابت از يک کشور آماده مي‌شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar