تسنیم/ رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد که با خروج نیروهای خارجی طالبان دلیلی برای ادامه جنگ ندارد و از این گروه خواست در دولت ادغام شده و قانون اساسی را بپذیرد.

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در سفر به ولایت قندهار با اشاره به خروج نیروهای خارجی گفت که طالبان دیگر دلیلی برای ادامه جنگ ندارد و از این گروه خواست تا راه صلح را اختیار کنند و در آبادانی افغانستان سهیم شوند.
وی همچنین تاکید کرد که باوجود خروج نیروهای خارجی، در زمینه تجهیز، تقویت و آموزش نیروهای امنیتی افغان و تعهدات بین‌المللی در رابطه با کمک‌های اقتصادی و بشردوستانه هیچگونه تغییرات ایجاد نشده است.
اشرف غنی خطاب به پاکستان نیز گفت: آینده شما با ما مرتبط است، اگر دست دوستی بدهید، تمام آسیای مرکزی را آماده می‌سازیم و از طریق افغانستان آباد دسترسی شما به آن آسان است. اگر سیاست باخت را که تداوم جنگ است، انتخاب کنید و افغانستان آباد نباشد، شما چگونه به آسیای مرکزی خواهید رسید.
وی افزود: اگر طالبان می‌خواهند صلح کنند و قانون اساسی را بپذیرند، در هر جایی که در افغانستان می‌خواهند بیایند تا درباره صلح تصمیم‌گیری شود.
رئیس جمهور افغانستان همچنین تصریح کرد که  قانون اساسی این کشور مطابق شریعت است و صلح باید در چارچوب این قانون صورت گیرد.

«امرالله صالح» معاون اول رئیس جمهور افغانستان نیز خاطرنشان کرد که دولت آماده است برای صلح، دوره قانونی خود را تکمیل نکند و در زودترین فرصت ممکن زمینه انتخابات را فراهم کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar