ايسنا/ همزمان با پيشروي نظامي انصارالله در استان مأرب، واشنگتن خواهان توقف درگيري‌ها در اين استان شد. همچنين انصارالله يمن، عربستان را به سنگ اندازي در مسير تبادل اسيران با دولت مستعفي متهم کرد.

به نقل از شبکه خبري الجزيره، تيموتي ليندرکينگ، نماينده آمريکا در يمن گفت، يک ميليون تن در استان مارب به کمک‌هاي انساني فوري نياز دارند و بايد درگيري‌ها فورا متوقف شود.

اين اظهارات درست زماني مطرح مي شود که طبق اعلام يک منبع نظامي، انصارالله پيشروي‌هايي در اين شهر داشته و پايگاههاي غرب مارب را دست گرفته است.

رسانه‌هاي وابسته به انصارالله هم اعلام کردند، ائتلاف عربي تحت رهبري عربستان پايگاه‌هاي غرب مأرب را ۱۶ مرتبه هدف گرفته است.

از سوي ديگر، عبدالقادر المرتضي، مسوول پرونده اسرا در جنبش انصارالله گفت، دليل رکود در پرونده اسرا اين است که گروه‌هاي متجاوز نمي‌خواهند وارد يک تبادل همه جانبه اسرا شوند.

وي افزود، رياض تمامي عمليات تبادل اسيران که با ميانجيگري هاي داخلي انجام مي شود، ممنوع کرده و در برابر اجراي توافقنامه‌هايي که با نظارت سازمان ملل حاصل شده، سنگ اندازي مي‌کند.

هادي هيج، رئيس کميته مذاکرات اسيران در دولت مستعفي يمن نيز در توييتي نوشت که به ساز و کار روشني از دفتر مارتين گريفيث، نماينده ويژه سازمان ملل در يمن نياز است و دولت مستعفي براي اجراي اين اقدام در ماه رمضان آماده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar