باشگاه خبرنگاران/ با کاهش ذخيره اکسيژن زيردريايي مفقودشده اندونزي، اميد‌ها براي نجات خدمه آن کم‎رنگ شده است.
 
به نقل از خبرگزاري فرانسه، اميد‌ها براي نجات ده‌ها خدمه زيردريايي ناپديد شده اندونزيايي کم‌رنگ شده است. زيرا احتمال مي‌رود که ذخاير اکسيژن آن‌ها تمام شده باشد.

در حالي که کشتي‌هاي جنگي، هواپيما‌ها و صد‌ها نفر از نيروي نظامي آمريکا و استراليا در جستجوي اين زيردريايي بودند، مقامات اعلام کردند اين زيردريايي ساخت آلمان فقط  مي تواند سه روز ذخيره اکسيژن داشته باشد.

اين مهلت سه روزه، اوايل روز شنبه به پايان رسيد و هنوز هيچ نشانه‌اي از زيردريايي مفقود شده و ۵۳ خدمه آن وجود ندارد.

ژوليوس ويدجوجونو، سخنگوي نيروي دريايي اندونزي، گفت: «هنوز هيچ پيشرفتي حاصل نشده است.»

علي رغم اميدواري به معجزه، نشت نفت در جايي که احتمال مي‌رود اين زيردريايي در آنجا باشد و احتمال آسيب به مخزن سوخت، باعث افزايش نگراني‌ها از يک فاجعه مرگبار شد.

«ژان لوئيس ويشوت»، معاون دريادار بازنشسته فرانسوي، گفت: «نشت نفت نشانه بدي است. اگر از زيردريايي در آنجا باشد، پس احتمالاً اميدي براي زنده ماندن خدمه وجود ندارد.»

اين نگراني وجود داشت که اگر اين زيردريايي در اعماق ۷۰۰ متري رفته باشد، تحت فشار زياد آب، خرد شده باشد.

مقامات توضيحات احتمالي در مورد ناپديد شدن ناگهاني اين زيردريايي ارائه نداده‌اند.

ارتش اندونزي پيش از اين اعلام کرده بود که نشانه‌هايي از جسمي با ميدان مغناطيسي قوي در عمق ۵۰ تا ۱۰۰ متري (۱۶۵ و ۳۳۰ فوت) دريافت کردند و باعث افزايش اميد‌ها براي يافتن اين زيردريايي شد.

اما اعلام مهلت ذخيره اکسيژن روز شنبه احتمالاً به معناي اضافه شدن مجمع الجزاير جنوب شرقي آسيا به ليست کشور‌هايي است که در اثر حوادث مرگبار زيردريايي آسيب ديده اند.

نيروي دريايي اندونزي روز چهارشنبه از جستجو‌ها براي يافتن يک زير دريايي ناوگان خود با ۵۳ سرنشين که پس از رزمايش‌هاي نظامي در آب‌هاي ساحلي بالي ناپديد شده است، خبر داد. زيردريايي (KRI Nanggala ۴۰۲) پس از انجام رزمايش‌هاي نظامي با پايگاه خود تماس برقرار نکرده و ناپديد شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar