ايسنا/ وزير خارجه اسلواکي امروز (شنبه) گفت، اسلواکي تصميم گرفته تا سه کارمند سفارت روسيه را به دليل آنکه سرويس‌هاي ويژه اطلاعاتي دولت براتيسلاوا به آنها مظنون شدند، اخراج کند.

به گزارش اسپوتنيک، روز جمعه ادوارد هگر، نخست وزير اسلواکي گفت، سه ديپلمات روس در براتيسلاوا بايد ظرف يک هفته اين کشور را با توجه به اوضاع ژئوپليتيکي و اوضاع پيش آمده در جمهوري چک ترک کنند.
ايوان کورچوک، وزير امور خارجه اسلواکي اعلام کرد، اين کشور اقدامي سريع و قوي در حمايت از جمهوري چک بابت تنش اخير ديپلماتيک با مسکو انجام مي‌دهد.
وي ادامه داد: سرويس‌هاي ويژه اسلواکي در حال نظارت بر فعاليت‌هاي سرويس‌هاي ويژه خارجي در قلمروي خود هستند. آنها به صورت مرتب اين کار را انجام مي‌دهند.
وزير خارجه اسلواکي افزود:‌ ما اخيرا اطلاعاتي از سوي سرويس‌هاي ويژه خود دريافت کرده‌ايم که سه کارمند سفارت روسيه در براتيسلاوا بر اساس اصول ديپلماتيک رفتار نمي‌کنند.
به گفته اين مقام ارشد وزارت خارجه اسلواکي، اين تصميم در اخراج اين سه ديپلمات روس در ارتباط با اوضاع در جمهوري چک است که در آن ۱۸ ديپلمات روس اخيرا اخراج شدند.
وي ادامه داد: ما بر اساس اطلاعات واصله از سوي سرويس‌هاي ويژه خود عمل مي کنيم. اين يک تصميم مستقل است. اما مشخص است که ما در پي در خواست جمهوري چک براي نشان دادن همبستگي خود با اين کشور دست به اين اقدام زده‌ايم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar