ايسنا/ رئيس جمهور عراق ضمن ابراز همدردي با خانواده‌هاي قربانيان آتش‌سوزي بيمارستان ابن الخطيب، انجام تحقيقي فوري در اين رابطه و حسابرسي کساني را که سهل‌انگاري کرده‌اند، خواستار شد.

به نقل از خبرگزاري شفق نيوز عراق، برهم صالح، رئيس جمهور عراق در بيانيه‌اي اعلام کرد: با قلب‌هايي متالم، ابعاد مختلف حادثه دلخراش آتش‌سوزي در بيمارستان ابن الخطيب بغداد را از نزديک بررسي کرديم، در حال حاضر نيز گزارش‌هاي لحظه به لحظه اين حادثه را دنبال مي‌کنيم.

صالح اظهار کرد: از تصميمات دولت و پارلمان براي آغاز تحقيقي فوري درباره دلايل وقوع اين آتش‌سوزي و اتخاذ اقدامات لازم و حسابرسي و محاکمه سهل‌انگاران و نيز به‌کارگيري تمامي امکانات براي درمان زخمي‌ها حمايت مي‌کنيم، همچنين براي نجات زخمي‌ها و درمان آنها از تيم‌هاي دفاع مدني و گروه‌هاي داوطلب کمک مي‌طلبيم.

وزارت بهداشت و محيط زيست عراق امروز (يکشنبه) در بيانيه‌اي اعلام کرد: در پي اين آتش‌سوزي و کشته و زخمي شدن ده‌ها، حکم برکناري مديرکل بهداشت بغداد، مدير بيمارستان ابن الخطيب، معاون اداري و فني بيمارستان و مدير بخش مهندسي و تعميرات آن از سوي مصطفي الکاظمي، نخست وزير عراق صادر شد.

همچنين عراق براي اداي احترام به ارواح قربانيان اين حادثه سه روز عزاي عمومي اعلام کرد.

الکاظمي نيز نشست فوق‌العاده کابينه را براي بررسي اين حادثه خواستار شد.

نخست وزير عراق در نشست فوق‌العاده‌اي که با برخي وزرا و فرماندهان امنيتي و مسؤولان عراق داشت، گفت: حادثه بيمارستان ابن الخطيب به امنيت ملي عراق ضربه زد. اين حادثه دليلي بر کوتاهي است و من دستور آغاز تحقيقي فوري براي حسابرسي از کساني را که در اين زمينه کوتاهي کرده‌اند، صادر کردم.

او افزود: غفلت در بيمارستان ابن الخطيب تنها يک اشتباه نيست بلکه جرمي است که همه سهل‌انگاران مسؤول آن هستند.

الکاظمي در ادامه با اشاره به لزوم بررسي تدابير امنيتي و پيش‌گيرانه در تمامي بيمارستان‌هاي عراق، خواستار آن شد که نتايج تحقيق درباره اين آتش‌سوزي ظرف ۲۴ ساعت منتشر شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar