تسنيم/ رئيس جمهور آمريکا سعي کرده است فاصله خود را با قانون اصلاح پليس که هم اکنون مذاکرات درباره آن در کنگره ادامه دارد، حفظ کند.

به نقل از پايگاه اطلاع رساني کنگره، گرچه جو بايدن رئيس جمهور آمريکا علنا خواستار اقدام لازم براي اصلاح پليس شده است ولي سعي کرده است از قانون پيشنهادي نمايندگان کنگره براي اصلاح نيروي پليس فاصله گرفته و تصويب نهايي اين قانون را بر عهده نمايندگان بگذارد.

بر اساس اين گزارش، راهبرد بايدن با اين هدف اتخاذ شده است که به دموکرات ها و جمهوريخواهان فرصت کافي را براي دستيابي به توافق نهايي درباره تدابير لازم براي اصلاح پليس بدهد تا بتواند در نهايت در مجلس سنا به تصويب برسد.

متحدان سياسي بايدن بر اين باورند که رئيس جمهور آمريکا در زمان مناسب در روند تصويب و اجراي قانون اصلاح پليس مشارکت و دخالت خواهد کرد.

البته در پشت پرده، کاخ سفيد در حال تعامل با نمايندگان بوده و در جريان مذاکرات مربوط به تصويب طرح اصلاح نيروي پليس قرار داشته است. بايدن نيز اخيرا نشستي با نمايندگان سياهپوست کنگره داشته است.

البته بايدن هنوز هيچ نشست ويژه اي درباره اصلاح نيروي پليس نداشته و کاخ سفيد نيز به اين سئوالات پاسخ نداده است که آيا بايدن نمايندگان جمهوريخواه را براي تصويب اين قانون در مذاکرات خصوصي تحت فشار قرار داده است يا نه.

پس از محکوميت درک چاوين مامور سابق پليس و قاتل جورج فلويد، فشارها براي اصلاح نيروي پليس بار ديگر افزايش يافته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar