ایرنا/ استاد حقوق دانشگاه صربستان با اشاره به ظلم های مختلفی که از سوی رژیم صهیونیستی علیه فلسطین و فلسطینی ها در طی سالیان طولانی انجام شده، گفت:اسرائیل و آمریکا 8 قطعنامه اجباری شورای امنیت سازمان ملل در مورد فلسطین و بیت المقدس را نقض کرده اند.

«دیان میروویچ» افزود: اسرائیل در کنار آمریکا از جمله قطعنامه 478 که درباره بیت المقدس است را نقض کرده و چنین اقدامی با تمامی قوانین حقوقی مغایرت دارد.

استاد حقوق دانشگاه صربستان اظهار کرد: اشغال بیت المقدس و مسجدالاقصی غصب سرزمین های فلسطینی ها بشمار می رود و رژیم آپارتاید اسرائیل جنایات علیه بشریت و  رفتارهای غیرانسانی را بر مردم فلسطین انجام داده که از جمله می توان به اقدام پلیس صهیونیستی در به قتل رساندن جوان غیر مسلح فلسطینی در بیت المقدس در سال 2020 اشاره کرد که این اقدام از سوی افراد زیادی بشر دوست در سراسر جهان بدون توجه به اعتقادات مذهبی محکوم شده است.

 میروویچ افزود: با توجه به چنین اقدام های غیر اصولی، غیر دمکراسی و غیر بشر دوستانه، شاهد هستیم که آمریکا با این وجود از حرکت های غیر قانونی و ظالمانه و تجاوزات رژیم صهیونیستی به لبنان و سوریه حمایت می کند که امروز نیز ادامه دارد.

این محقق و نویسنده صرب در ادامه گفت و گو با ایرنا گفت: چرا چنین سیاست ایالات متحده آمریکا همیشه سئوال برانگیز بوده، اما با این حال روشن است که بزرگترین مانع چنین بی قانونی های آمریکا، سیاست اصولی ایران است و اسرائیل با برخورداری از حمایت های واشنگتن بدون وقفه به تهدید ها و  اقدامات خصمانه خود ب علیه ایران از یک سو و فلسطین و فلسطینی ها و سوریه و لبنان آشکارا انجام می دهد.

وی همچنین اضافه کرد: عملکرد رژیم آپارتاید اسرائیل نسبت به فلسطینیان نیز در نگرش نسبت به دریافت واکسن علیه ویروس همه گیر کرونا واضح و این خود بیانگر این موضوع است که رژیم صهیونیستی همواره از اقدام های غیر بشردوستانه و خصمانه بر علیه فلسطینی ها دریغ نمی کند.

میروویچ چنین اقداماتی را غیرانسانی و بر خلاف تمامی اصول حقوقی در جهان توصیف کرد و گفت که در واقع حمایت های آمریکا از رژیم صهیونیستی در راستای ایجاد تنش در خاورمیانه است.

این حقوق دان صرب همچنین آمریکا را بزرگترین حامی رژیم صهیونیستی خواند و تصریح کرد: فلسطینی ها به کمک و حمایت مستمر کشورهای مسلمان نیاز دارند.

وی  به اقدام های های ایران در حمایت راسخ و واقعی از فلسطینی ها اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام موانع و فشارهای بین المللی، در مسیر حمایت از ملت مظلوم فلسطین همواره راسخ بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar