ایرنا/ رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد که پس از خروج نیروهای خارجی تصمیم نهایی صلح در افغانستان توسط دولت و مردم این کشور گرفته می شود و پاکستان دیگر فرصت باجگیری از آمریکا را از دست می دهد.

رئیس جمهوری افغانستان امروز سه شنبه در دیدار با گروهی از زنان افغانستان در باره صلح در افغانستان و خروج نیروهای خارجی از این کشور گفت که پس از خروج نیروهای خارجی،  پاکستان دیگر فرصت باجگیری از آمریکا را از دست می دهد و آنها باید بین دوستی و دشمنی با دولت و ملت افغانستان یکی را انتخاب کنند و در این رابطه مذاکرات جدی با پاکستان صورت خواهد گرفت.

وی افزود که پس از این در روند صلح افغانستان، طرف اصلی دولت خواهد بود و در نشست های صلح نه به عنوان مهمان بلکه به عنوان صاحب اصلی صلح حضور خواهد داشت و تصمیم خواهد گرفت و خروج نیروهای بین المللی از افغانستان حاکمیت ملی را تقویت کرده است.

رئیس جمهوری افغانستان گفت که تصمیم اصلی در خصوص صلح در داخل افغانستان گرفته می شود و این تصمیم نهایی را ملت افغانستان می گیرد.

اشرف غنی به زنان این کشور اطمینان داد که آنها صدای رسای خود را دارند و هیچ کسی دیگر برسر حقوق زنان در افغانستان معامله نخواهد کرد.

این سخنان رئیس جمهوری افغانستان در حالی مطرح می شود که گفت وگوهای صلح متوقف شده و طالبان از حضور در نشست استانبول ترکیه خودداری کرده است و اکنون آمریکا در تلاش است تا این گروه را متقاعد کند تا در این نشست پس از ماه رمضان حضور یابد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar