فارس/ «مریک گارلند» وزیر دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه از کنگره درخواست کرد بودجه بیشتری برای مبارزه با تروریسم داخلی در این کشور اختصاص دهد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اِن‌بی‌سی نیوز»، گارلند در جلسه کنگره گفت: «تقویت اعتماد عمومی بین جوامع و نیروهای اعمال قانون برای ایمن نگه‌داشتن هردوی آن‌ها ضروری است. بودجه [درخواستی] ما افزایش سرمایه‌گذاری در برنامه‌های اقدامات پلیسی جامعه محور و رسیدگی به نابرابری‌های نظام‌مند را پیشنهاد می‌کند».
دادستان کل آمریکا در ادامه هشدار داد: «هر دو شکل تروریسم مرا به شدت نگران می‌کنند. هرگز نمی‌خواهیم از آنچه در یازده سپتامبر رخ داد و خطراتی مداومی که در ارتباط با حملات خارجی به میهن ما وجود دارد، چشم‌پوشی کنیم».
او در ادامه گفت: «به همین شکل، نگرانی فزاینده‌ای از خشونت‌های افراط‌گرایانه بومی و تروریسم داخلی داریم. [نگرانی از] هردوی این‌ها شب‌ها مرا بیدار نگه می‌دارند».
گارلند افزود:‌ «میزان مرگبار بودن سلاح‌هایی که در دسترس هردو دسته تروریست‌های داخلی و خارجی وجود دارد افزایش یافته است. آن‌ها به‌خاطر وجود اینترنت و رمزگذاری می‌توانند به تبادل  اطلاعات پرداخته و به صورت مخفیانه‌تر و سریع‌تر از قبل، برنامه‌ریزی کنند».
وی توضیح داد ۴۵ میلیون دلار از بودجه درخواستی به تحقیقات تروریسم داخلی دفتر تحقیقات فدرال (اِف‌بی‌آی) و ۴۰ میلیون دلار نیز به دادستانی‌های آمریکا برای مدیریت پرونده‌های مرتبط با تروریسم داخلی اختصاص خواهد یافت.
در طول سال‌های گذشته، به ویژه در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ»، خطرات ناشی از گروه‌های نژادپرست و راست‌گرای افراطی در آمریکا افزایش چشمگیری یافته است.
اوج تنش‌های ناشی از خشونت‌طلبی این گروه‌ها، ششم ژانویه سال جاری میلادی و با حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا رقم خورد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar