فارس/ وزير خارجه فرانسه که به منظور رايزني درباره وضعيت کنوني لبنان (مشکل تشکيل دولت)، وارد اين کشور شده با رئيس‌جمهور لبنان ديدار کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «النشره»، لودريان پس از ديدار با عون بدون اينکه حرفي درباره محتواي اين ديدار بزند، کاخ بعبدا را ترک کرد.

لبنان از تابستان سال گذشته که انفجار بزرگ بيروت به وقوع پيوست و دولت حسان دياب استعفا کرد، با دولت پيشبرد امور اداره مي‌شود. «امانوئل ماکرون» رئيس‌جمهور فرانسه در پي انفجار بيروت در آگوست سال گذشته چند بار به لبنان سفر کرد و بنا به گفته خودش طرحي براي نجات اين کشور و تشکيل دولت ارائه کرد اما اين طرح به دليل اختلافات داخلي ميان احزاب لبناني تاکنون راه به جايي نبرده است.
بر اساس گزارش روزنامه لبناني «اللواء»، لودريان گفته اين کشور به سياسيون لبناني که در روند تشکيل دولت سنگ‌اندازي مي‌کنند يا در فساد نقش دارند اجازه ورود به فرانسه نخواهد داد. منابع سياسي لبناني اميد دارند اين اظهارات پرونده تشکيل دولت در لبنان را که دچار رکود شده به جلو ببرد.
روزنامه الشرق‌الاوسط هم نوشت، لودريان با اين اظهارات به طرف‌هاي محلي در لبنان پيام فرستاد که طرح فرانسه تنها طرح باقيمانده روي ميز مشورت‌ براي تشکيل دولت است و بهتر است در مواضع خود بازبيني کنند زيرا گزينه جايگزين اين طرح، سقوط لبنان خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar