ايسنا/ نخست وزير رژيم صهيونيستي ضمن تاکيد بر حمايت خود از نيروهاي پليس و دستگاه‌هاي امنيتي رژيم صهيونيستي در مقابله با درگيري‌هاي جاري بر سر قدس، با طرح اين ادعا که اتفاقات جاري در قدس جديد نبوده بلکه از صدها سال قبل وجود داشته‌، رسانه‌هاي جهان را به انعکاس اشتباه اين حوادث متهم کرد.

به گزارش شبکه خبري روسيا اليوم، بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي در مراسمي که امروز (دوشنبه) در کوه هرتسل به مناسبت بزرگداشت يهوديان اتيوپيايي که در مسير خود به اراضي اشغالي جانشان را از دست دادند، برگزار شده بود، مدعي شد: در حال حاضر درگيري بر سر قلب قدس در جريان است و درگيري جديدي در کار نيست بلکه تنها عبارت است از درگيري ميان عدم سازش و سازش و ميان خشونت سرکش و ساختار و قانون، اين درگيري جديد نيست و از صدها سال قبل از زمان ظهور سه دين آسماني درباره قدس و مرکز آن وجود داشته است.
نتانياهو در ادامه باز هم مدعي شد: گاهي کنترل به دست يک طرف بود که اقدام به دور کردن دو طرف ديگر مي‌کرد و در زمان‌هاي ديگر نقش‌ها ميان طرف‌ها جابجا مي‌شدند اما همين مساله تکرار مي‌شد. مي‌توان با قطعيت گفت در طول تاريخ طولاني شهر قدس، چنين دوره طولاني از آرامش و امنيت را شاهد نبوده‌ايم به طوري که تنها از سال ۱۹۶۷ در حاکميت اسرائيل، براي تضمين آزادي عبادت و سازش براي همه تلاش شده است.
نخست وزير رژيم صهيونيستي در توجيه خشونت‌هاي نيروهاي اين رژيم اين گونه ابراز نظر کرد: ما نمي‌توانيم اين وظيفه را بدون نياز گهگاه به مقابله با آن نيروها که در جبل الهيکل (نامي که يهوديان به مسجد الاقصي مي‌دهند) و ديگر مکان‌هاي مقدس به شکلي ناسازگار رفتار کرده و به دنبال سلب حقوق ما هستند، انجام دهيم.
او در اظهاراتي فرافکنانه گفت: من بر تضمين حقوق همه پافشاري دارم البته گاهي لازمه اين امر مقاومت و ايستادگي است همانند کاري که نيروهاي پليس اسرائيل و دستگاه‌هاي امنيتي ما در حال انجام آن هستند. ما در اين درگيري عادلانه به آنها کمک مي‌کنيم، هرچند که رسانه‌هاي جهان اين اتفاقات را به شکلي اشتباه، دور از واقعيت و گمراه‌کننده انتقال مي‌دهند، واقعيت به زودي پيروز خواهد شد اما ما بايد همواره به شفاف‌سازي ادامه دهيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar