مهر/ دفتر رئيس جمهور قرقيزستان از تماس تلفني روساي جمهور قرقيزستان و روسيه با يکديگر جهت بررسي آخرين وضعيت تنش هاي مرزي ميان بيشکک و دوشنبه خبر داد.

به گزارش تاس، روساي جمهور روسيه و قرقيزستان طي گفتگوي تلفني با يکديگر در خصوص آخرين وضعيت موجود در مرز ميان تاجيکستان و قرقيزستان گفتگو کردند.
بر اساس اين گزارش، دفتر رياست جمهوري قرقيزستان با صدور بيانيه‌اي در همين خصوص نوشت: طي اين تماس تلفني، مسائل مربوط به همکاري‌هاي دوجانبه و همچنين شرايط اخير مربوط به درگيري در مرز قرقيزستان – تاجيکستان مورد بحث قرار گرفت. «ولاديمير پوتين» گفت که فدراسيون روسيه آماده فراهم کردن کمک‌هاي ضروري به قرقيزستان جهت فائق آمدن بر عواقب مخرب انساني درگيري مرزي است.
در ادامه اين بيانيه آمده است: دو طرف در خصوص سفر کاري رئيس جمهور «سدير جباروف» (رئيس جمهور قرقيزستان) به مسکو در اواخر ماه مي سال جاري به توافق رسيدند و قرار است در اين سفر، بر سر مسائلي چون همکاري‌هاي دوجانبه و موضوع پيوستگي در منطقه اقتصادي اوراسيا گفتگو شود. دو طرف همچنين علاقمندي خود را نسبت به همکاري‌هاي دوجانبه در زمينه امنيت منطقه‌اي به ويژه در چارچوب پيمان‌هاي CSTO، CIS و SCO اعلام کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar