تسنیم/ طبق اطلاعات صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، جمهوری مالدیو - شصت و پنجمین کشور جهان است که واکسن "اسپوتنیک-وی" که میزان اثربخشی آن در مقابل ویروس کرونا به بیش از ۹۷ درصد رسیده، را به ثبت رسانده است.

به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که جمهوری مالدیو، شصت و پنجمین کشوری است که واکسن روسی "اسپوتنیک-وی" علیه ویروس کرونا را به ثبت رسانده است.

در بیانیه‌ای که در سایت رسمی این صندوق منتشر شده، سازمان کنترل بر محصولات غذایی و دارویی جمهوری مالدیو استفاده اضطراری از واکسن "اسپوتنیک-وی" برای مقابله با شیوع عفونت کووید-19 را مورد تأیید قرار داده است. بدین ترتیب، این داروی روسی در حال حاضر در شصت و پنج کشور جهان که شامل جمعیتی بیش از 3.2 میلیارد نفر می‌شود، به ثبت رسیده است.»

به گفته "کیریل دمیتریف" رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، مالدیو یکی از کشورهای محبوب در عرصه گردشگری در جهان است و تأمین سلامتی مردم آن به کمک واکسن "اسپوتنیک-وی"، به بازگشت به زندگی عادی و فعال شدن اقتصاد این کشور کمک زیادی خواهد کرد.  

طبق اطلاعات این صندوق و بر اساس نتایج تحقیقات به روی افراد واکسینه شده در روسیه، میزان اثربخشی واکسن "اسپوتنیک-وی" در حال حاضر به بیش از 97 درصد رسیده است.

"الکساندر گونتسبورگ" مدیر مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی روسیه "گامالیا" که با همکاری وزارت دفاع این کشور، واکسن "اسپوتنیک-وی" را تولید کرده، نیز شب گذشته یادآور شده که سطح محافظت از بدن افرادی که با استفاده از واکسن اسپوتنیک وی واکسینه می‌شوند، تا حدود دو سال در برابر ویروس کرونا باقی می‌ماند. به گفته وی، البته تعیین تاریخ دقیق در نتیجه تحقیقات آتی به روی بدن افراد دریافت کننده این دارو مشخص خواهد شد.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar