باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد از جمهوری آذربایجان می‌خواهیم نیروهایش را از منطقه مرزی مشترک با ارمنستان خارج کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن از نزدیک وضعیت مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان را زیر نظر دارد و انتظار دارد باکو نیرو‌های نظامی خود را از منطقه مرزی خارج کند.

جالینا پورتر در کنفرانسی خبری اعلام کرد ما از نزدیک در حال مشاهده وضعیت در مرز مشخص شده بین ارمنستان و آذربایجان هستیم. تحرکات نظامی در مناطق مورد مناقشه غیرمسئولانه و همچنین بی جهت تحریک آمیز است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود  گزارش برخی از عقب نشینی‌ها را دیده ایم و اگر تأیید شود انتظار داریم آذربایجان همه نیرو‌ها را از آنجا خارج کند. ما از این امر استقبال خواهیم کرد. همچنین از هر دو طرف خواسته ایم که از طریق گفت و گو و مذاکره به موضوعات مرزی بپردازند.

پیش از این نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان نیرو‌های آذربایجانی را به عبور از استان سیونیک در جنوب ارمنستان و تلاش برای ادعای مالکیت سرزمینی متهم کرد. پاشینیان روز پنجشنبه در  جلسه اضطراری شورای امنیت گفت که بیش از ۲۰۰ سرباز آذربایجانی در تلاشند تا دریاچه‌ای را در سیونیک به محاصره درآورند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar