ایسنا/ دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه جدیدی را ارائه کرده‌اند که ۲۰۰ میلیون دلار به گارد ملی هوایی ناحیه کلمبیا (واشنگتن) اختصاص می‌دهد تا یک نیروی واکنش سریع از اعضا را آماده کند که آماده پاسخ به هرگونه خشونت یا تهدیدات نسبت به کنگره آمریکا باشند.

به نقل از اسپوتنیک، این لایحه که توسط "روزا دلورو"، رئیس کمیته اعتبارات مجلس ارائه شد، به طیف گسترده‌ای از مسائل از جمله بودجه بهبود امنیت زمین‌های اطراف کنگره و اقدامات ویژه برای تقویت پادمان‌ها و افزایش آمادگی قانون‌گذاران، چه در دفاتر ناحیه‌ای و چه نیروی پلیس کنگره، می‌پردازد.

تحت حمایت اضافی ۱.۹ میلیارد دلاری که از سوی رهبران مجلس نمایندگان رونمایی شده، این بسته همچنین شامل حدود ۵۲۱ میلیون دلار هزینه پیش‌بینی نشده و هزینه‌های عملیاتی برای ادامه استقرار گارد برای دفاع از کنگره در پی حمله ماه ژانویه به ساختمان کنگره است.

طبق گزارش میلیتری تایمز، این هزینه‌های جبرانی تقریباً برابر با مقدار پولی است که در لایحه به پروژه‌های بالقوه حفاظت از زمین‌ها در مجتمع کنگره اختصاص داده شده است؛ مانند حفاظ‌گذاری با قابلیت عقب‌نشینی تا جمعیت‌های بزرگ را از سرازیر شدن به این زمین‌ها در هنگام تظاهرات یا رویدادهای احتمالی آینده، دور نگه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar