فارس/ رئيس‌جمهور آمريکا در پيامي به رئيس رژيم صهيونيستي، از او خواست که پيش از اتمام دوره رياستش به کاخ سفيد سفر کرده و باهم ديدار داشته باشند.

«جو بايدن» رئيس‌جمهور آمريکا در پيامي، از «رووين ريولين» رئيس رژيم صهيونيستي دعوت کرده به کاخ سفيد سفر کند.

منابع مطلع خبر دادند، «آنتوني بلينکن» وزير خارجه آمريکا امروز (چهارشنبه) در ديداري که با ريولين پيش از ترک فلسطين اشغالي داشت، اين دعوت‌نامه را به او داده است.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌ پست»، دعوت بايدن از ريولين براي سفر به کاخ سفيد در حالي است که دوران رياست وي بر رژيم صهيونيستي در ماه جولاي به پايان مي‌رسد و قرار است انتخابات رياستي جديد در فلسطين اشغالي برگزار شود.

بر اساس اين گزارش، ريولين نيز با پذيرفتن اين دعوت، اولين مقام ارشد صهيونيست خواهد بود که با بايدن - به عنوان رئيس‌جمهور جديد آمريکا - در کاخ سفيد ديدار و گفت‌وگو مي‌کند.

دعوت بايدن از ريولين براي سفر به کاخ سفيد در حالي است که تماس نگرفتن وي با نتانياهو به مدت يک ماه بعد از روي کار آمدنش در آمريکا، باعث ناراحتي در تل‌آويو و همچنين برخي کارشناسان حوزه خاورميانه شده بود چرا که باراک اوباما و دونالد ترامپ روساي جمهور پيشين (آمريکا) ظرف چند روز ابتدايي آغاز منصبشان با نتانياهو صحبت کرده بودند.

روز گذشته نيز بلينکن در اولين سفر خود به منطقه غرب آسيا، وارد فلسطين اشغالي شد تا درباره مسائل مختلفي از جمله مسئله جنگ اخير رژيم صهيونيستي با نوار غزه و تاکيد بر حفظ آتش‌بس، موضوع ايران و مذاکرات وين با مقام‌هاي تل‌آويو رايزني کند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar