ايرنا/ مقامات نيروي دريايي سريلانکا اعلام کردند جعبه سياه کشتي سنگاپوري که در آب هاي اين کشور آتش گرفت و غرق شد، پيدا شده است.

به گزارش پايگاه خبري « سي.ان.اي » سنگاپور، مقامات نيروي دريايي سريلانکا افزودند که روز گذشته جعبه سياه کشتي سنگاپوري را که در آب هاي اطراف اين کشور آتش گرفت و غرق شد را يافته اند. 

بر پايه اين گزارش، غواصاني که براي سومين بار جهت بررسي مخزن سوخت کشتي « ام.وي ايکس-پرس پرل » به اعماق اقيانوس فرستاده شده بودند به دليل متلاطم بودن دريا و همچنين نبود ديد، موفق به انجام ماموريت خود نشدند. 

با اين وجود يک افسر نيروي دريايي سريلانکا در مصاحبه با « خبرگزاري فرانسه » اعلام کرد اين غواصان اثري از لکه هاي نفتي پيدا نکردند و تلاش براي بررسي مجدد به زماني که شرايط آب و هوايي بهتر شود، موکول شده است. 

مقامات سريلانکايي اميدوارند جزيياتي از حرکت کشتي و همچنين ارتباطات و مکالمات کشتي با بندر کلمبو بدست آيد.

کشتي سنگاپوري از روز چهارشنبه گذشته، ۲ ژوئن (۱۲ خرداد) و پس از ۱۳ روز تلاش براي اطفاء آتش در اقيانوس غرق شد.

اين کشتي حامل ۲۳ تن اسيد نيتريک و مقادير بسيار زيادي مواد پلاستيکي بود که از « گوجرات » هند به « کلمبو » سريلانکا مي رفت. 

پخش تکه هاي ميکروپلاستيکي از کشتي غرق شده در آب به زندگي آبزيان و محيط زيست آسيب هاي فراوان وارد مي‌کند. 

مقامات رسمي بر اين باورند که آتش سوزي به دليل نشت اسيد نيتريک اتفاق افتاده است.

هفته گذشته سريلانکا  اقدام به انجام تحقيقات کيفري درباره آتش سوزي و آلودگي دريايي کرد.

 پليس سريلانکا نيز از  انجام تحقيقات در اين باره خبر داده است. بدين ترتيب ناخداي کشتي و مهندس ارشد که هر دو تبعه روسيه و افسر ارشد کشتي که تبعه هند هستند، تحت بازجويي قرار دارند.  

فعالان محيط زيست سريلانکا روز جمعه اعلام کردند که از دولت و متصديان کشتي سنگاپوري به دليل کوتاهي در جلوگيري از وقوع چنين فاجعه محيط زيستي شکايت کرده اند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar