ایسنا/ دادستان کل رژیم صهیونیستی از تصمیم خود مبنی بر عدم مداخله در پرونده محله «الشیخ جراح» در شهر قدس خبر داد.

به گزارش سایت شبکه خبری روسیا الیوم، آویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی تاکید کرد که تصمیم گرفته است در پرونده محله «الشیخ جراح» در شهر قدس مداخله نکند و این پرونده را برای تصمیم‌گیری به دادگاه ارجاع دهد.
آویخای مندلبلیت به دادگاه عالی رژیم صهیونیستی اطلاع داده هرگز طرفی در پرونده خانوارهای الشیخ جراح نیست.
تصمیم مندلبلیت بعد از آن مطرح می‌شود که دادگاه ماه گذشته میلادی از او خواست در خصوص دادخواهی‌های هفت خانواده فلسطینی علیه حکم دادگاه مرکزی اسرائیل مبنی بر تخلیه منازلشان نظرش را اعلام کند.
خانواده‌های فلسطینی الشیخ جراح اکنون نگران هستند تصمیم مندلبلیت دادگاه را به اتخاذ تصمیمی به ضررشان وادار کند.
دادگاه شکایت‌کنندگان فلسطینی را قانع کرده راه حل میانه‌ای که به آنها پیشنهاد شده، بپذیرند. براساس آن تا زمان مرگ‌شان در منازل خود بمانند در آن هنگام مالیکت این خانه‌ها به خانوارهای یهودی منتقل می‌شود نه به وراث آنها!
ماه گذشته میلادی، دادگاه تصمیم در مورد تخلیه منازل ساکنان محله «الشیخ جراح» را به تعویق انداخت. منابع اعلام کردند که اسحاق عمیت، قاضی صهیونیستی دادگاه عالی رژیم صهیونیستی رسیدگی به این پرونده را که قرار بود ماه گذشته میلادی برگزار شود به تعویق انداخت و قرار شد در طول یک ماه تاریخ جلسه بعدی تعیین شود.
مقامات رژیم صهیونیستی ۲۸ خانواده در محله «الشیخ جراح» را به بیرون راندن از منازلشان به نفع یهودیان تهدید کردند و به دنبال اشغال و تسلط بر منازل مذکور و ایجاد محله شهرک‌نشینان یهودی در این منطقه هستند.
این خانواده‌های فلسطینی نگران هستند که از خانه‌هایی که از سال‌های دهه ۵۰ میلادی بنا کرده‌اند، بیرون رانده شوند.
جمعیت‌های شهرک سازی اسرائیلی مدعی هستند، منازلی که دولت اردن و آژانس کاریابی و امدادرسانی (آنروا)، برای فلسطینی‌ها ساخته در اراضی بوده که قبل از ۱۹۴۸ و تحولات "نکبت" متعلق به یهودیان بود و از این رو خواهان اراضی و خانه‌های ساخته شده هستند. اما خانواده‌های فلسطینی ادعای این جمعیت‌ها را درباره مالکیت اراضی با استناد به توافقات آنروا و دولت اردن رد می‌کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar