اعضای کابینه جدید رژیم صهیونیستی
فارس/ نگاهي به کابينه جديد رژيم صهيونيستي به نخستوزيري «نفتالي بنت» نشان ميدهد که بيشترين کرسيهاي وزارتي در اختيار حزب «يش عتيد» تحت رهبري «يئير لاپيد» قرار دارد.
در کابينه جديد رژيم اشغالگر قدس حزب يش عتيد با هفت وزير بيشترين سهم وزراي کابينه را در اختيار دارد و حزب آبي و سفيد و اميد نو هر کدام چهار وزير دارند.
سرانجام پس از کش و قوسهاي فراوان شب گذشته (يکشنبه) نفتالي بنت سيزدهمين نخست وزير رژيم صهيونيستي و رئيس سي و ششمين کابينه اين رژيم شد و مدت ۱۲ ساله نخستوزيري «بنيامين نتانياهو» به پايان رسيد.
نفتالي بنت قرار است به مدت دو سال نخستوزير شود و پس از آن در خرداد ۱۴۰۲ «يئير لاپيد» از حزب «يش عتيد» نخستوزيري را بر عهده بگيرد.
در فهرست زير اعضاي کابينه جديد رژيم صهيونيستي به نخستوزيري نفتالي بنت آمده است:
- نفتالي بنت (حزب يامينا) نخستوزير و وزير امور اجتماعي
- يئير لاپيد (حزب يش عتيد) نخستوزير چرخشي و وزير خارجه
- بني گانتز (حزب آبي و سفيد) وزير جنگ و معاون نخستوزير
- گيدئون سعر (حزب اميد نو) وزير دادگستري و معاون نخستوزير
- آويگدور ليبرمن (حزب اسرائيل خانه ما) وزير دارايي
- ييفات ساشا بيتون (حزب اميد نو) وزير آموزش
- آيلت شيکد (حزب يامينا) وزير امور داخلي
- نيتزان هوروويتز (حزب مرتز) وزير بهداشت
- مِرِو ميشائيلي (حزب کارگر) وزير حمل و نقل
- تامار زاندبرگ (حزب مرتز) وزير حفاظت از محيط زيست
- اومر بار لِو (حزب کارگر) وزير امنيت داخلي
- يوآز هندل (حزب اميد نو) وزير امور ارتباطات
- اورنا باربيواي (حزب يش عتيد) وزير اقتصاد
- مئير کوهن (حزب يش عتيد) وزير کار امور و خدمات اجتماعي
- کارين الهارار (حزب يش عتيد) وزير آب، انرژي و زيرساخت ملي
- ناچمن شاي (حزب کارگر) وزير امور دياسپورا (يهوديهاي ساکن خارج از فلسطين اشغالي)
- الازار استرن (حزب يش عتيد) وزير اطلاعات
- يوئل رازوُزُف (حزب يش عتيد) وزير گردشگري
- ماتان کاهانا (حزب يامينا) وزير امور مذهبي
- هيلي تروپِر (حزب آبي و سفيد) وزير فرهنگ و ورزش
- نينا تامانو شاتا (حزب آبي و سفيد) وزير امور ادغام مهاجران
- اُدِد فورِر (حزب اسرائيل خانه ما) وزير کشاورزي توسعه الجليل و نقب
- زياِف الکين (حزب اميد نو) وزير مسکن و ساخت ساز، امور و ميراث اورشليم (بيتالمقدس)
- ايساوي فِرِج (حزب مرتز) وزير همکاري منطقهاي
- اُريت فارکاش هاکوهن (حزب آبي و سفيد) وزير علوم و فناوري
- مِيراو کوهن (حزب يش عتيد) وزير برابري اجتماعي
- حَمَد اَمَر (حزب اسرائيل خانه ما) وزير وزارت تامين مالي
- منصور عباس (حزب رام) معاون وزير امور عربي در دفتر نخستوزير
- آبير کارا (حزب يامينا) معاون وزير اصلاحات اقتصادي در دفتر نخستوزير
- آلون شوستر (حزب آبي و سفيد) معاون وزير جنگ
- ايدان رُل (حزب يش عتيد) معاون وزير امور خارجه
- يوآو سِگالوويچ (حزب يش عتيد) معاون وزير امنيت داخلي