جماران/ کشورهای شرق آسیا از بیم شیوع دوباره کرونا مشوق های جالبی برای شهروندان خود به منظور زدن واکسن ارائه می کنند.

به گزارش رویترز، کشورهای تایلند،اندونزی و هنگ کنگ برای تشویق مردم شان برای زدن واکسن ضد کرونا جایزه های ارزشمندی را تعیین کرده اند.
در منطقه«مای چام» در استان «چیانگ مای» در شمال تایلند که منطقه ای است که بیشتر مردم در آن جا گاو چران هستند مسئولان برای تشویق شان به زدن واکسن کرونا از ماه جاری اجرای اقدام به قرعه کشی و دادن یک گاو به عنوان جایزه کرده اند و موفقیت درخشانی به دست آمده است.
«انخام ثونجخام» 65 ساله که یک گاو یک ساله به ارزش 320 دلار پس از دریافت واکسن کرونا برنده شد گفت:«این بهترین جایزه در همه عمرش بوده است».
به گفته مسئولان تایلندی در جریان کارزار واکسیناسیون که وارد دومین هفته خود شد 27 گاو به عنوان جایزه داده شده است و باعث شد بیش از 50 درصد از ساکنان منطقه که بیشتر آنها مسن و افراد در معرض ابتلا به کرونا هستند برای دریافت واکسن ثبت نام کنند.
در هنک کنگ که تا کنون تا حدود زیادی کرونا را کنترل کرده است و مسئولان نگران آن هستند که میزان پایین واکسیناسیون باعث شیوع کرونا به شکل گسترده در این شهر شود جوایز ارزشمندتری به شهروندان داده می شود.
از جمله مشوق هایی که دولت هنگ کنگ برای تشویق شهروندانش به زدن واکسن ارائه کرده است بن خرید،بلیط هواپیما و خانه ای به ارزش 10.8 میلیون دلار هنگ کنگ( 1.4میلیون دلار آمریکا )برای کسانی که واکسن می زنند.برخی شرکت ها نیز مرخصی با حقوق به افراد مصون می دهند.
برخی از باشگاه های ورزشی به جای تشویق برای واکسن زدن تنبیه را در پیش گرفته اند و از کارکنان خود خواستند که اگر قبل از پایان ماه ژوئن واکسن کرونا نزنند از پاداش و ارتقا و افزایش حقوق در آینده محروم می شوند. 
در کشورهایی که به شدت از کرونا آسیب دیده اند مانند اندونزی نیز دولت تلاش می کند ترس از واکسن ها را برطرف کند.
مسئولان «چیبیاناس» درجزیره «جاوه غربی» برای قانع کردن افراد مسن درباره اینکه واکسن ها امن و حلال هستند کار دشواری دارند بنابراین به هر فرد مسن که واکسن بزند یک مرغ زنده می دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar