فارس/ وزير امور خارجه فرانسه گفت، جنگ لفظي ميان پاريس و آنکارا به آتش‌بس ختم شده است اما در زمينه اختلافات دو کشور نياز به عمل وجود دارد.

به نوشته «ياهو نيوز» لودريان روز جمعه در مصاحبه‌اي گفت، ديدار هفته گذشته «امانوئل ماکرون» رئيس جمهور فرانسه و «رجب طيب اردوغان» همتاي ترکيه‌اي او در حاشيه نشست سران ناتو به تغيير لحني ميان دو کشور منتج شد اما همچنان گام‌هاي محکم‌تري در اين زمينه بايد برداشته شود.
وزير امور خارجه فرانسه با اشاره به اختلافات دو کشور در زمينه سوريه، ليبي و شرق درياي مديترانه گفت: «اين به نوعي آتش‌بس [جنگ] لفظي است. اين اتفاق خوبي است اما کافي نيست. آتش‌بس لفظي به‌معناي عمل نيست و ما از ترکيه انتظار داريم در زمينه موضوعات حساس دست به عمل بزند».
لودريان افزود، فرانسه مشتاق است به‌طور ويژه با ترکيه درخصوص مسائل ليبي که آنکارا هزاران شبه‌نظامي سوري به آن کشور فرستاده است، همکاري کند.
در جلسه روز دوشنبه ماکرون و اردوغان که حدود ۵۲ دقيقه طول کشيد، دو طرف درباره مسائل دوجانبه از جمله بحران‌هاي منطقه‌اي مانند سوريه و ليبي و همچنين همکاري‌ها در قالب ناتو صحبت کردند.
ماکرون در گفت‌وگوي کوتاهي با خبرنگاران بعد از اين ديدار گفت: «صحبت‌هاي من با رئيس‌جمهور اردوغان منجر به تمايل مشترک براي همکاري در سوريه و ليبي شد. من به او (اردوغان) گفتم که اعضاي ناتو بايد اهداف مشترک استراتژيک خود را روشن کنند».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar