ایسنا/ دادستانی کل سودان به دادگاه ابلاغ کرد که برادر عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده این کشور که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد و تعدادی دیگر، در پرونده‌های مالی متهم هستند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، دادستانی کل سودان در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دادگاه ابلاغ شد علی البشیر، برادر عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده سودان که در حال حاضر در حبس است به همراه تعدادی دیگر (اشاره‌ای به نام و تعداد آنها نشد) متهم هستند مبلغ ۲۷ میلیون دلار از اموال عمومی را هدر داده‌اند.

علی البشیر که یک تاجر بانفوذ در دوره ریاست جمهوری برادرش بود، دو سال قبل برای اولین بار بازداشت شده و به زندان مرکزی سودان فرستاده شد.

به گفته یک منبع حقوقی در دادسرای عمومی، شکایات علیه برادر عمر البشیر و دیگر متهمان بر اساس تصمیمات مبارک محمود عثمان، دادستان جدید که مه گذشته در این سمت مشغول به کار شد، انجام شدند.

طبق گزارش رسانه‌های داخلی سودان از جمله روزنامه السودانی، دادستانی مالی سودان تحقیقات بر اساس شکایت مطرح شده علیه علی البشیر (که مشخص نیست از طرف چه نهاد و یا شخصی ارائه شده) تحقیقات از او را به اتهام کلاه‌برداری از شرکتی به نام سودابت آغاز کرد.

عمر البشیر ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ پس از سه دهه ریاست در سودان در پی اعتراضاتی مردمی علیه وضعیت اقتصادی برکنار شده و به زندان مرکزی کوبر واقع در شمال خارطوم فرستاده شد.

عمر البشیر یک برادر دیگر به نام عبدالله داشت که او هم در زندان بود و ۲۸ نوامبر گذشته در اثر کرونا فوت شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar