تسنیم/ نیروهای ویژه سرویس مبارزه با تروریسم عراق موفق شدند یک نقشه تروریستی را در جنوب بغداد خنثی کنند.

به نقل از الفرات نیوز، "یحیی رسول" سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز دوشنبه از خنثی سازی یک نقشه تروریستی در جنوب بغداد پایتخت این کشور خبر داد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه‌ای گفت: طبق دستورالعمل های فرمانده کل نیروهای مسلح ، نیروهای ویژه سرویس ضد تروریسم، به عملیات های منحصر بفرد خود برای شکست طرح های گروه های تروریستی داعش ادامه داده و نقشه تروریست ها در جنوب بغداد را خنثی کردند.

 طبق این بیانیه نیروهای ویژه سرویس ضد تروریسم عراق توانستند از طریق دستگیری سرکرده یکی از هسته‌های تروریستی نقشه داعشی  ها در جنوب بغداد را خنثی کنند.

این سرکرده داعش هنگام دستگیری به وجود انبار حاوی سلاح، مهمات، مواد منفجره، تجهیزات جنگی و صدا خفه کن اعتراف کرد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین گفت که نیروهای سرویس مبارزه تروریسم به سمت محله های استان الانبار رفته و توانستند سه تروریست داعشی را دستگیر کنند.

هلاکت یکی از خطرناک‌ترین سرکرده‌های داعش در دیالی 
"صادق الحسینی" سخنگوی محور دیالی در حشد الشعبی در گفت‌وگو با المعلومه گفت که یک سرکرده داعش در کمین حشد الشعبی در اطراف محله المقدادیه واقع در 45 کیلومتری شمال شرق بعقوبه به هلاکت رسید.

بر اساس این گزارش این تروریست که "اسامه الناحر" نام دارد قصاب داعش و یکی از خطرناک ترین فرماندهان سابق القاعده و کنونی داعش است که پس از سال ها تعقیب و گریز در شرق محله المقدادیه بعقوبه به دام نیروهای حشد الشعبی عراق افتاد و به هلاکت رسید.

حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکایی
شبکه خبری الجزیره از حمله پهپادی به پایگاه ویکتوری که محل حضور نظامیان ارتش آمریکا است خبر دادند.

هفته گذشته نیز این پایگاه نیروهای آمریکایی همزمان با پایگاه عین الاسد هدف حمله راکتی قرار گرفته بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar