باشگاه خبرنگاران/ امارات و رژیم صهیونیستی نخستین توافق همکاری مشترک در زمینه بهداشتی را امضا کردند و گام دیگری در راستای عادی سازی روابط برداشتند.

به گزارش شبکه آرتی، امارات و رژیم صهیونیستی در راستای علنی سازی روابط خود، نخستین قرارداد در زمینه بهداشتی را به امضا رساندند.
بنا به اعلام منابع صهیونیست، صندوق بهداشت رژیم صهیونیستی نخستین توافق خود را با وزارت بهداشت امارات و شرکت بیمه درمانی ابوظبی به امضا رساند.
مراسم امضای این قرارداد با حضور سفیر رژیم صهیونیستی در امارات، مقامات ارشد اماراتی و دیگر مدیران بهداشتی در دفتر رئیس گروه بهداشت در ابوظبی برگزار شد. بر اساس این توافق نامه، جلسات اشتراک گذاری دانش و بازدید هیئت‌های پزشکان صهیونیست از امارات برگزار می‌شود.
این توافقنامه طرحی را برای سایر همکاری‌ها در زمینه پزشکی و تحقیقات بهداشتی از جمله همکاری برای توسعه پروژه‌های مشترک را ممکن و تایید می‌کند.
سال گذشته میلادی، امارات با میانجیگری دولت وقت آمریکا روابط تا پیش از این پنهان خود با رژیم صهیونیستی را علنی ساخت. از آن زمان تاکنون تل‌آویو و ابوظبی در راستای تحقق عادی سازی روابط، توافقاتی را در زمینه‌های مختلف منعقد کرده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar