ایسنا/ نماینده هسته‌ای ارشد کره جنوبی در تماس با همتای چینی خود خواستار مشارکت پکن برای بازگرداندن کره شمالی به میز مذاکره شد.

به گزارش یونهاپ به نقل از وزارت خارجه سئول گزارش داد، "نو کیو دوک" نماینده هسته‌ای ارشد کره جنوبی در تماس تلفنی با لیو شیائومینگ، همتای چینی خود خواستار مشارکت چین برای بازگرداندن کره شمالی به میز مذاکره شد. 
براساس این گزارش، درخواست نماینده کره جنوبی به دنبال سفر سونگ کیم، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی به سئول به منظور مذاکره با همتایان کره‌ای و ژاپنی و رایزنی درباره راه‌های از سرگیری روابط با پیونگ یانگ مطرح می‌شود.
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد، طرفین در جریان این مذاکرات درباره تلاشهای مشترک میان کره جنوبی و چین برای پیشبرد روند خلع سلاح هسته‌ای کامل در شبه جزیره کره و برقراری صلح دائم در این منطقه رایزنی کردند. لیو شیائومینگ، نماینده چین هم بر تعهد کشورش برای اجرای این همکاری از طریق یک نقش سازنده تاکید کرد.
در راستای تجدید روابط دو کره، کارگروه مشترکی که سال ۲۰۱۸ به منظور هماهنگی رویکرد آمریکا و کره جنوبی در قبال برنامه هسته‌ای کره شمالی ایجاد شده بود و پیونگ یانگ آن را محکوم می‌کرد، منحل شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar