فارس/ منابع خبری گزارش دادند که در یک حمله هوایی به یکی از بازارهای اقلیم تیگرای اتیوپی، ده‌ها نفر کشته‌ شده‌اند و نیروهای نظامی از ورود کادر درمان به محل حادثه ممانعت می‌کنند.

این گزارش تنها یک روز پس از انتشار گزارش‌هایی درباره وقوع جنگی جدید در مرکز اقلیم تیگرای رخ داده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، یک زن اتیوپیایی خبر داده است شوهر و دختر ده‌ساله او در این حمله هوایی زخمی شده‌اند.
این زن در این خصوص گفت: «ما هواپیما را ندیدیم؛ اما صدای آن را شنیدیم. زمانی که انفجار رخ داد همه فرار کردند. ما پس از مدتی بازگشتیم تا مجروحان را خارج کنیم».
به‌رغم آنکه شمار دقیق کشته‌شدگان هنوز مشخص نشده؛ اما یکی از کادر درمان اتیوپی به نقل از شاهدان عینی و نیروهای امدادی به رویترز خبر داد که در این حمله ده‌ها تن کشته‌شده‌‌اند.
با این حال، سرهنگ «گتنت آدان» سخنگوی ارتش اتیوپی این حادثه را تأیید یا تکذیب نکرد؛ اما گفته است که ارتش اتیوپی غیرنظامیان را هدف قرار نمی‌دهد.
با این حال، سه تن از کادر درمان اتیوپی به رویترز خبر دادند که ارتش اتیوپی مانع رسیدن آمبولانس‌ها به محل حادثه شده است.
در عین حال، یک منبع پزشکی دیگر به رویترز خبرداد که حدود ۲۰ تن از اعضای کادر درمانی  با شش آمبولانس سعی بر خارج کردن مجروحان از محل حادثه داشته‌اند؛ اما نیروهای نظامی در یک ایست بازرسی آن‌ها را متوقف کرده‌اند.
منبع مذکور در این خصوص گفت: «آن‌ها به ما گفتند که نمی‌توانیم توبوگا برویم. ما بیش از یک ساعت در ایست بازرسی در تلاش بودیم تا مذاکره کنیم؛ نامه‌ای از دفتر بهداشت داشتیم که آن‌ را به آن‌ها نشان دادیم؛ اما آن‌ها گفتند که این یک دستور است».
دولت اتیوپی به ریاست «آبی احمد» از هشت ماه گذشته تاکنون با گروه‌هایی مسلح در اقلیم تیگرای درگیر است.
در این هشت ماه درگیری، هزارن تن در این منطقه کشته و میلیون غیرنظامی دیگر آواره‌ شده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar