مهر/ وزارت دفاع ملی افغانستان امروز در بیانیه ای از کشته و زخمی شدن ۳۳۸ نفر از اعضای طالبان در ۱۰ ولایت این کشور طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری آوا، وزارت دفاع ملی افغانستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در عملیات های نیروهای مسلح علیه شبه‌نظامیان طالبان طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۹ عضو این گروه کشته شدند.
بر اساس اعلام وزارت دفاع ملی افغانستان، عملیات مذکور در ۱۰ ولایت لوگر، ننگرهار، قندهار، فراه، هرات، بلخ، هلمند، قندوز، بغلان و کاپیسا انجام شده است.
براساس این بیانیه، در عملیات نیروهای ارتش و پلیس افغانستان ۱۲۹ نفر از اعضای طالبان نیز زخمی شده‌اند.
همچنین ۲۷ مین جاسازی شده توسط طالبان در ولایت‌های مذکور کشف و خنثی و مقادیر زیادی سلاح و مهمات مربوط به این گروه نیز منهدم شده است.
این در حالیست که از یک طرف تلاش‌ها برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان ادامه دارد و از سوی دیگر درگیری نیروهای امنیتی با طالبان نیز در مناطق مختلف این کشور شدت گرفته است.
از یک طرف دور جدید مذاکرات بین الافغانی در دوحه پایتخت قطر ادامه دارد و از طرف دیگر درگیری گروه طالبان با نیروهای امنیتی در سراسر افغانستان افزایش یافته است.
این در حالیست که با آغاز خروج اشغالگران خارجی به سرکردگی تروریست‌های آمریکایی از افغانستان، واشنگتن در تلاش است تا از افزایش ناامنی در این کشور به عنوان بهانه‌ای برای سوءاستفاده بهره برداری کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar