ايسنا/ منابع خبري از ورود رئيس رژيم صهيونيستي به نيويورک براي ديدار با مقامات سازمان ملل و پس از آن با رئيس جمهوري آمريکا در واشنگتن خبر دادند.

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، روون ريولين، رئيس رژيم صهيونيستي شامگاه يکشنبه وارد نيويورک شد.

طبق اين گزارش، قرار است که ريولين با آنتونيو گوترش، دبيرکل سازمان ملل در نيويورک و سپس با جو بايدن، رئيس جمهوري آمريکا، نانسي پلوسي، رئيس مجلس نمايندگان آمريکا و و نمايندگان جامعه يهوديان در واشنگتن ديدار و گفت‌وگو کند.

شبکه عبري زبان کان در اين باره گزارش داد که اين آخرين سفر ريولين قبل از پايان يافتن ماموريتش در سمت رياست رژيم صهيونيستي است.

سايت عبري واللا نيز درباره برنامه ديدار ريولين با بايدن نيز نوشت که قرار است در جريان اين ديدار مسائل سياسي مهم مانند پرونده هسته‌اي ايران، افزايش قدرت حزب‌الله لبنان و جنبش مقاومت اسلامي حماس بررسي شود.

طبق اين گزارش، رئيس رژيم صهيونيستي درصدد است تا روابط تل‌آويو با دو حزب جمهوري خواه و دموکرات آمريکا حفظ و تقويت کند و به همين منظور علاوه بر ديدار با پلوسي قرار است که با نمايندگان دو حزب در کنگره ديدار کند.

ريولين همچنين قرار است با نمايندگان چند کشور در سازمان ملل ديدار کند و آنها را در جريان تلاش‌ها براي بازسازي غزه ئس از جنگ اخير قرار دهد.

روون ريولين در اين سفر در تلاشي براي تحت فشار قرار دادن جنبش حماس براي آزاد کردن اسيران صهيونيست، ليا گولدن، مادر "هدار گولدن" سرباز اسير اسرائيلي در جريان جنگ ۵۱ روزه غزه را با خود همراه کرده است.

در همين حال، يک منبع مطلع به خبرگزاري رويترز گفت: قرار است که بايدن به ريولين اعلام کند که واشنگتن و تل‌آويو يک هدف مشترک دارند و آن جلوگيري از پيشرفت هسته‌اي ايران است.

وي همچنين تصريح کرد: بايدن همچنين در جريان اين ديدار بر حق اسرائيل براي دفاع از خودش تاکيد خواهد کرد.

طبق گفته اين منبع، همچنين انتظار مي‌رود که دو طرف درباره جنگ ۱۱ روزه اخير غزه رايزني کنند.

روون ريولين تا ۹ ژوئيه رياست رژيم صهيونيستي را برعهده دارد و پس از آن  رئيس جديد رسما جانشين او خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar