باشگاه خبرنگاران/ پسر «سلمان العوده» مبلغ مخالف و محبوس سعودي اعلام کرد نخستين جلسه محاکمه پدرش فردا (سه‌شنبه) برگزار مي‌شود.

حساب کاربري «معتقلي الراي» (زندانيان انديشه) در توئيتر به نقل از عبدالله العوده‏، فرزند سلمان العوده مبلغ مخالف سعودي اعلام کرد فردا جلسه‌اي محرمانه درباره محاکمه پدرش بدون حضور طرف‌هاي مستقل يا بين المللي برگزار مي‌شود.

اين نخستين بار است که بعد از ۳ سال تعويق در محاکمه سلمان العوده‏، جلسه محاکمه او برگزار مي‌شود.

العوده، ۴ سال در سلول انفرادي به سر مي‌برد و طي اين مدت هدف شکنجه جسمي و رواني قرار گرفته است.

پسر اين مبلغ محبوس سعودي پيشتر در توئيتر خود نوشت: پدرم پس از دريافت واکسن کرونا بدحال شده است و رياض مسئول کامل وضع سلامت پدرم و آسيب‌هاي رواني و جسمي و انزواي فردي اوست.

پسر سلمان العوده ماه قبل اعلام کرده بود که پدرش نيمي از شنوايي و بينايي خود را از زماني که بازداشت شده و در زندان‌هاي آل سعود بوده از دست داده است.

سلمان العوده ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ در چارچوب طرح مسئولان رياض براي بازداشت‌هاي سياسي، پس از انتشار توئيتي دستگير شد. او در اين توئيت نوشته بود از خداوند مي‌خواهد که بين قلب‌هاي متوليان امور در راستاي تحقق خير ملت‌ها، الفت بيندازد.

سازمان حقوقي «داون» پيشتر اعلام کرده بود که العوده ۶۳ ساله در ملاقات‌هاي قبلي گفته است که در طول سه سال بازداشتش در زندان «ذهبان» و نيز در زندان «الحائر» در معرض بدرفتاري‌هايي از جمله محروميت از خواب و دارو، آسيب جسماني و بازداشت در سلول انفرادي به مدت سه سال قرار گرفته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar