مهر/ شرايط ناپايدار ناشي از هجوم طوفان السا به ايالت فلوريدا، رئيس جمهور آمريکا را وادار کرد تا با پيش بيني وخامت اوضاع، در اين ايالت حالت فوق العاده اعلام کند.

به نقل از اسپوتنيک، «جو بايدن» رئيس جمهور آمريکا همزمان با نزديک شدن طوفان استوايي «السا» به ايالت «فلوريدا»، با اعلام وضعيت اضطراري در اين ايالت موافقت کرد.

کاخ سفيد طي بيانيه اي اعلام کرد: «رئيس جمهور در ايالت فلوريدا وضعيت فوق العاده اعلام کرد و دستور داد که براي تامين و تدارک اقدامات ايالتي، قبيله اي و محلي در واکنش به شرايط فوق العاده ناشي از طوفان السا مساعدت فدرال صورت گيرد. اين وضعيت فوق العاده از چهارم جولاي آغاز شده است و ادامه خواهد داشت».

اعلام حالت فوق العاده به وزارت امنيت داخلي و آژانس مديريت بحران آمريکا اجازه مي دهد که اقدامات و تلاش هايشان را جهت کاهش اثرات فاجعه در فلوريدا هماهنگ کنند. اين اقدامات شامل تهيه تجهيزات و منابع لازم براي کاستن آسيب هاي ناشي از اين طوفان است.

به گزارش خبرگزاري مهر، پيشتر نيز فرمانداري ايالت فلوريدا همزمان با نزديک شدن طوفان استوايي السا، در جنوب اين ايالت حالت فوق العاده اعلام کرده بود.

احتمال مي‌رود اين طوفان هولناک روز دوشنبه به فلوريدا برسد و به ساکنان نواحي جنوبي اين ايالت درباره بارندگي شديد، وقوع سيل و حتي تشديد سرعت وزش باد هشدار داده شده است.

گفته مي‌شود که ميزان قدرت و مسير طوفان السا هنوز مشخص نيست و اين موضوع به نگراني‌ها درباره آن دامن مي‌زند.

اين طوفان پيش از ورود به فلوريدا، از کوبا نيز خواهد گذشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar