فارس/ ائتلاف سعودي از آغاز تجاوز به يمن تا کنون کنون بيش از 15 هزار گلوله، بمب و موشک به سمت يکي از شهرهاي استان حجه يمن شليک و آن را به تلي از خرابه تبديل کرده است.

يک مقام محلي در شهر مرزي «حرض» در استان «حجه» در شمال غرب يمن، حجم خسارت‌هاي وارد شده به اين شهر در پي حملات ائتلاف سعودي-آمريکايي را تشريح کرد.

اين منبع به شبکه «المسيره» گفت، از آغاز حملات ائتلاف سعودي در ژوئن ۲۰۱۵ تا کنون بيش از ۱۵ هزار گلوله، بمب و موشک به سمت مناطق و تأسيسات حرض شليک شده است.

وي ادامه داد، اهالي شهر حرض کاملا آواره شده‌اند و به اردوگاه‌ها و شهرهاي مجاور پناه برده‌اند.

وي افزود، بيش از ۷۰ عدد از تأسيسات حرض به صورت کامل نابود شده که بيشتر آنها هتل‌ها و استراحت‌گاه‌ها هستند. ۵۰ مدرسه از مجموع ۶۳ مدرسه نيز به صورت کامل تخريب شده، بقيه مدارس نيز به صورت جزئي تخريب و هزاران دانش‌آموز از تحصيل محروم شده‌اند.

منبع آگاه مذکور ادامه داد، بخش قديمي حرض توسط جنگنده‌هاي ائتلاف و توپخانه آن به صورت کامل ويران شده، ۸۵ درصد از منازل کاملا تخريب شده و خانه‌ها، مغازه‌هاي تجاري، بيمارستان‌ها، راه‌ها و هر چه به زندگي ارتباط دارد، هدف گرفته شده است.

وي تأکيد کرد، شهرهاي حرض و ميدي نيازمند آن هستند که در مرحله اول آواربرداري شود و سپس بازسازي آن آغاز شود.

عربستان سعودي شش سال است که با تشکيل ائتلافي با حمايت آمريکا و رژيم صهيونيستي حملات گسترده‌اي به شهرهاي مختلف يمن داشته است. در اين جنگ علاوه بر قرباني شدن هزاران بي‌گناه، زيرساخت‌هاي يمن نيز نابود شده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar