ايسنا/ ترامپ در جريان سخنراني در آريزونا نام رهبر طالبان را فراموش کرد و او را به صورت ضمني "محمد" ناميد.

به نوشته روزنامه ديلي ميل، دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا در جريان سخنراني دو ساعته خود در آريزونا سعي زيادي کرد تا نام رهبر طالبان را که "مولوي هبت‌الله آخوندزاده" است، به ياد بياورد اما در مقابل ۵۰۰۰ نفري که  براي اين سخنراني آمده بودند، فقط گفت نام او "محمد" است.
ترامپ با اشاره به خروج نيروهاي آمريکايي و ناتو از افغانستان گفت: من به رهبر طالبان گفتم، با او حرف زدم و گفتم - بياييد اسمش را محمد بگذاريم – گفتم، محمد ما داريم مي‌رويم. او مرد سرسختي است.
رئيس جمهوري سابق آمريکا همچنين بار ديگر به ادعاهاي سابقش مبني بر تقلب انتخابات رياست جمهوري ۲۰۲۰ اشاره کرد و ادامه داد: جو بايدن و دموکرات‌هاي راديکال، کشور ما را به خرابه‌اي تبديل کرده‌اند. من حتي به او باور هم ندارم. نمي‌دانم جو مي‌داند که در چه جهنمي است يا نه.
وي که در جمع حاميانش در فونيکس، آريزونا حضور داشت مدعي شد که حزبش انتخابات ايالتي سال گذشته را برده و به طور قاطع پيروز شده است.
ترامپ با قدرداني از کارهايش بابت واکسن کرونا و مقابله با پاندمي آن در آمريکا گفت: مي‌دانيد که واکسن کرونا يک دستاورد بزرگ بود.
اين اظهارات درباره واکسيناسيون در حالي مطرح شده که در تمامي ۵۰ ايالت آمريکا کرونا بيداد مي‌کند و دولت واشنگتن اخيرا گزارش کرد که حدود ۴۳ هزار و ۷۰۰ مورد ابتلاي جديد در روز داشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar