ايرنا/ وضعيت اشتغال در چين در سال جاري ميلادي (۲۰۲۱) به لطف احياي اقتصاد اين کشور و اجراي سياست هاي حمايتي و همچنين بازار داغ استخدام هاي آنلاين و آفلاين، به طور کلي پايدار بوده و به سطح قبل از همه گيري برگشته است.

«جانگ يينگ» از مقامات وزارت تامين اجتماعي و منابع انساني چين اعلام کرد که در نيمه اول سال ۲۰۲۱ ميلادي، مجموعا ۶.۹۸ ميليون شغل شهري جديد ايجاد شده است که معادل تحقق ۶۳.۵ درصد از هدف اشتغال زايي سالانه در اين کشور است.

او گفت: اين آمار نسبت به دوره مشابه سال ۲۰۲۰، رشدي ۱.۳۴ درصدي را پشت سر گذاشته است.

بر اين اساس، همزمان با شدت گرفتن فعاليت هاي تجاري در چين، شرکت ها نيز بيش از قبل نيرو استخدام مي کنند.

«شيائو ساي فِنگ» رئيس بازاريابي يک شرکت مديريت کترينگ در استان «هو نان» چين به شينهوا مي گويد: در نيمه اول امسال، صنعت کترينگ توانست در شرايط همه گيري رشد داشته باشد. ما در نيمه دوم سال ۷ الي ۸ رستوران را افتتاح خواهيم کرد و مقياس استخدامي ها و جذب نيروي ما نيز در حال گسترش است.

در يک شرکت تجهيزات خنک سازي در «فوئو شان» واقع در استان «گوانگ ‌دونگ» چين، به دنبال رونق سفارشات صادراتي در سال جاري ميلادي، نياز به کارمندان بيشتر شده است؛ «وو چنگ پينگ» رئيس اتحاديه کارگري اين شرکت گفته است جهت استخدام بيشتر نيرو در پايان ژوئيه به مناطق استان همجوار «گوئي جو» مي رود.

داده هاي رسمي نشان مي دهد که نرخ بيکاري بررسي شده شهري چين از ۵.۵ درصد برآورد شده در ماه فوريه سال ۲۰۲۱ به ۵ درصد در ژوئن رسيده و ۰.۷ درصد از آمار ثبت شده در ژوئن سال گذشته (۲۰۲۰) کمتر شده و تقريبا به سطح مشابه قبل از همه گيري کرونا در ژوئن سال ۲۰۱۹ ميلادي رسيده است.

مقامات چين با اين هدف که جويندگان کار بيشتري بتوانند به فرصت هاي شغلي دسترسي داشته باشند، کازارهاي ويژه استخدام آنلاين راه اندازي کرده اند. اين در حالي است که آمار فارغ التحصيلان دانشگاهي چين در سال ۲۰۲۱ ميلادي رکورد زده و معادل ۹.۰۹ ميليون نفر برآورد شده است.

«جانگ يينگ» از مقامات وزارت تامين اجتماعي و منابع انساني چين تاکيد کرده است که اين کشور با نگاه به آينده، به حمايت خود از گسترش فرصت هاي شغلي از طريق پشتيباني از نوآوري و شرکت هاي نوپا و تقويت حمايت هاي شغلي از گروه هاي کليدي از جمله فارغ التحصيلان ادامه خواهد داد و در عين حال به بهبود روند ارائه خدمات شغلي جهت تضمين عملکرد صحيح استخدام هاي آنلاين و برگزاري منظم نمايشگاه هاي آفلاين شغلي کمک خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar