ايسنا/ رئيس جمهوري هند امروز (دوشنبه) از حضور در مراسم يادبود جنگ "کارگل" واقع در منطقه "دِراس" لداخ به علت شرايط آب و هوايي نامناسب بازماند. اين سومين سال پياپي است که رئيس‌جمهوري هند نمي‌تواند در اين روز به دراس برسد.

به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، از ۱۹۹۹ هر سال ۲۶ ژوئيه به مناسبت "روز پيروزي" در هند گرامي داشته مي‌شود تا يادبود پيروزي هند در جنگ کارگل عليه پاکستان باشد. يادبود سربازان کشته شده در جنگ کارگل در منطقه "دراس" واقع شده است.

پيشتر رسانه‌هاي هند گزارش دادند، رام نات کوويند، رئيس جمهوري هند به مناسبت بيست و دومين سالروز پيروزي هند در جنگ کارگل از پايگاه آموزشي ارتش هند بازديد مي‌کند. او همچنين قرار بود حلقه گلي در بناي يادبود جنگ مستقر در کشمير بگذارد.

نارندرا مودي، نخست وزير هند که براي حضور در پارلمان در دهلي نو حضور دارد، به سربازان کشته شده در اين جنگ به سال ۱۹۹۹ اداي احترام کرد و از هندي‌ها خواست تا بيشتر درباره سربازان کشته شده در جنگ کارگل و ديگر موارد مطالعه کنند.

اما رئيس جمهوري هند امروز (دوشنبه) از حضور در مراسم يادبود جنگ "کارگل" واقع در منطقه "دِراس" لداخ به علت شرايط آب و هوايي نامناسب بازماند. اين سومين سال متوالي است که او نمي‌تواند در مراسم اين روز در آنجا حاضر شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar