فارس/ رئيس رژيم صهيونيستي با اشاره به تماس اخير خود با رئيس‌جمهور ترکيه، بر لزوم افزايش همکاري‌هاي تل‌آويو با آنکارا تاکيد کرد.

در ادامه روند عادي‌سازي روابط ترکيه با رژيم صهيونيستي، «اسحاق هرتزوگ» رئيس اين رژيم خواستار همکاري نزديک‌تر با ترکيه شد.

هرتزوگ روز يکشنبه طي سخنراني در مراسمي در قدس اشغالي، خطاب به اردوغان و ديگر سران کشورهاي منطقه‌اي گفت: «زماني که سران [کشورهاي مختلف] دور يک ميز براي صرف قهوه دور هم جمع شوند، مي‌توانند اختلاف نظرها را حل کرده و به سمت آينده‌اي بهتر حرکت کنند».

به نوشته روزنامه «حريت»، مشاور فرهنگي و تبليغاتي سفارتخانه ترکيه در تل‌آويو ويدئوي سخنراني رئيس رژيم صهيونيستي را در صفحات رسانه‌هاي اجتماعي خود به اشتراک گذاشت.

هرتزوگ در اين ويدئو توضيح داد: «اخيراََ با اردوغان و ديگر سران منطقه‌اي صحبت کردم. مطمئن هستم که مي‌توانيم با همکاري در حوزه‌هاي فرهنگي و ديگر حوزه‌ها، منطقه را پيشرفت دهيم».

«سليم اوزتورک» مشاور فرهنگي سفارت ترکيه در تل‌آويو نيز با استقبال از اين اظهارات رئيس رژيم کودک‌کش اسرائيل، گفت: «من نيز مطمئنم که يک فنجان قهوه ترک دور يک ميز براي سران منطقه‌اي، مي‌تواند به حل مشکلات کمک کند».

پيش از اين نيز سخنگوي حزب حاکم ترکيه با اشاره به توافق بر سر چهارچوبي براي بهبود روابط با رژيم صهيونيستي در جريان تماس تلفني اردوغان و هرتزوگ، گفت آنکارا مي‌خواهد درباره مسئله فلسطين با تل‌آويو گفت‌وگو کند.

ترکيه و رژيم صهيونيستي از مي ۲۰۱۸ - و بعد از اينکه آنکارا به بهانه افزايش حملات صهيونيست‌ها به نوار غزه و تصميم «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا براي انتقال سفارتخانه از تل‌آويو به قدس اشغالي، سفير اسرائيل را اخراج کرد - به‌صورت متقابل سفير نداشتند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar