فارس/ افکارسنجي جديد در آمريکا نشان داد که ۶۰ درصد از مردم اين کشور، رئيس‌جمهور کنوني خود را مقصر بيشترين تورم در ۱۳ اخير مي‌دانند.

با گذشت حدود ۷ ماه از روي کار آمدن دولت «جو بايدن» در آمريکا، اما تورم در اين کشور به بالاترين ميزان خود در ۱۳ سال اخير رسيده است.

در اين ميان، نظرسنجي جديدي که به‌صورت مشترک توسط نشريه «پالتيکو» و مؤسسه «مورنينگ کانسالت» انجام شده، نشان مي‌دهد که ۶۰ درصد از آمريکايي‌ها بايدن را مقصر اين افزايش کم‌سابقه تورم مي‌دانند.

به نوشته وبگاه «هيل»، طبق نتايج اين نظرسنجي که شامگاه چهارشنبه در آمريکا منتشر شد، از هر ۱۰ آمريکايي، ۶ نفر معتقدند سياست‌هاي دولت بايدن در افزايش تورم نقش جدي داشته است. با اين حال فقط ۲۸ درصد از مردم اين کشور، بايدن را از دخيل‌بودن در اين تورم مبري مي‌دانند.

۵۳ درصد از مشارکت‌کنندگان در اين نظرسنجي همچنين باور دارند افزايش تورم در دولت بايدن، بدان دليل است که آمريکا به رفتارهاي مصرفي و الگوهاي خرج‌کردن قبل از دوران همه‌گيري «کوويد۱۹» بازگشته است.

اين در حالي است که شخص بايدن و مقام‌هاي ارشد دولت وي مي‌گويند اين تورم، عارضه جانبي ناشي از عرضه و تقاضا هنگام احياي اقتصاد از بحران متعاقب همه‌گيري ويروس کرونا است.

پيش از اين تحقيق نيز افکارسنجي مؤسسه «گالوپ» نشان داده بود که ميزان محبوبيت بايدن با کاهش شش درصدي به پايين‌ترين حد از زمان رياست‌جمهوري‌اش تاکنون رسيد.

کاهش محبوبيت بايدن در ميان مردم آمريکا در برهه‌اي از زمان است که پيشرفت‌هاي ايالات متحده در مقابله با ويروس کرونا متوقف شده است و روند واکسيناسيون کاهش يافته و موارد ابتلا به کروناويروس در اين کشور رو به افزايش است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar